06.04.2015

Посівна кампанія-2015 закладає міцний фундамент забезпечення продовольчої безпеки та формування експортного потенціалу країни. Досягти високих результатів допоможе злагоджена та скоординована робота всіх учасників аграрного ринку. Про це йшлося на регіональній нараді з питань проведення весняно-польових робіт, яка відбулася у смт Чабани Київської області під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського.

Це четверта та заключна кущова нарада, яку Мінагрополітики провело за участю керівників регіонів та представників аграрного бізнесу. «Впевнений, ми виконаємо ключове завдання — забезпечимо Україну хлібом. Обговоримо всі проблемні питання, щоб успішно завершити посів ранніх зернових та перейти до інших культур. Сьогоднішня зустріч — хороша нагода для обміну думками, висловлення пропозицій та побажань», — звернувся Ярослав Краснопольський до учасників наради.

Весняно-польова кампанія в Україні триває 4-й тиждень. Посів ранніх зернових культур проведено на площі 1,5 млн. га. Близько 85% рослин знаходяться в хорошому та доброму стані. Стан слабких та зріджених посівів може поліпшитися з огляду на сприятливі погодні умови. Зокрема, ґрунти насичені рекордним за останні роки запасом вологи. «Так, попереду травневі ризики, пов’язані із можливими заморозками на початку та спекою наприкінці місяця. Проте на сьогодні ми маємо хороший базис майбутнього врожаю», — повідомив директор Департаменту землеробства Мінагрополітики Володимир Топчій.

Загалом регіони забезпечені всіма необхідними компонентами — насінням, паливом та засобами захисту рослин. Є позитивні тенденції щодо забезпечення мінеральними добривами. Так, вартість азотних добрив знизилася майже на 1 тис. грн. Дизельним пальним та бензином аграрії забезпечені на рівні 85% та 84% відповідно. «Дещо легше тим господарствам, що мали резерв палива, інші вимушені проводити роботи з коліс. Проте ситуація знаходиться на постійному контролі, мова про дефіцит не йде», — проінформував Володимир Топчій.

Учасники наради також обговорили питання наукового забезпечення весняно-польових робіт, організацію ведення насінництва, фітосанітарний стан озимих культур, а також заслухали доповіді директорів департаментів агропромислового розвитку Київської, Вінницької, Житомирської, Сумської, Черкаської та Чернігівської обласних державних адміністрацій.