07.04.2015

6 квітня на НСК «Олімпійський» пройшов Міжнародний день Спорту заради Розвитку та Миру, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 23 серпня 2013-го року.

У заході взяв участь Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов. Зокрема, він приєднався до соціальної акції #SportForPeace та підписав «Резолюцію миру», яка закликає усю світову спортивну спільноту підтримати зусилля для встановлення миру в Україні. Резолюцію також підписали президент Спортивного комітету Ілля Шевляк і президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.

«Україна потребує миру, про це говорять наші спортсмени і наші громадяни. Такого миру, який буде перемогою України і поверне нас до нормального життя. Якщо загадати історію то на період олімпійських ігор у стародавній Греції оголошувалося перемир’я і ніхто не воював. Спорт це те, що спрямоване в першу чергу на мир і проти війни. Тому, безумовно, ми будемо максимально долучатися до акції #SportForPeace для того, щоб світова спільнота підтримала Україну в її боротьбі за мир», - зазначив Ігор Жданов.

Користуючись нагодою, Міністр також подякував українській дефлімпійській збірній за блискучий виступ на Дефлімпійських іграх в Ханти-Мансійську та Марії Музичук, яка стала чемпіонкою світу з шахів в Сочі. «Вони гордо несуть український прапор та український герб. Їх перемоги дають країні позитив та радість», - наголосив Ігор Жданов.

Окрім того в рамках заходу пройшла церемонія «Зірки спортивного року» під час якої керівництвом Мінмолодьспорту, Спортивного і Паралімпійського комітетів - були відзначені найкращі атлети, тренери та волонтери 2014 р.

Спортсменка року:

Ольга Вязметінова, бодібілдинг

Спортсмен року

Станіслав Горуна, карате

Тренер року:

Петро Горюк, панкратіон

Герой року:

Андрій Резнік

Сенсація року:

Даниїл Болдирев

Соціальна ініціатива року:

Благодійний фонд «Крила Фенікса»