07.04.2015

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Владислава Рутицька розповіла в інтерв’ю журналу «Зерно», що головне завдання аграрних розписок – можливість підтримки робочого капіталу для малого та середнього бізнесу.

«Основне завдання аграрних розписок – можливість підтримки робочого капіталу для малого та середнього бізнесу. А далі – як інструмент стимулу до створення кооперативів. Зараз ми працюємо над змінами до діючого законодавства. Разом з нами над цим працюють і фінансові установи, і Міністерства, і аграрний комітет Верховної Ради. Ми також проводимо активну роботу з американської торговою палатою, ЄБА, НАБУ. До роботи з нами долучились і міжнародні експерти з IFC, EBRD та FAO», - сказала Владислава Рутицька.

Існує ряд питань, які потрібно вирішити найближчим часом. По-перше, нотаріуси повинні отримати від Міністерства Юстиції роз’яснення по використанню цього нового інструмента. По-друге, підприємства повинні отримати від Державної Фіскальної Служби загальне податкове роз’яснення, що дасть змогу компаніям правильно обліковувати операції з аграрними розписками. По третє, Міністерство фінансів визначить розмір мита, який потрібно сплачувати по операціям з аграрними розписками. По всім питання проводяться роботи і найближчим часом очікується вирішання усіх цих питань.

«У Міністерстві аграрної політики та продовольства для координації роботи та якісного результату створена робоча група, яку я очолюю. Ми очікуємо результат, який би приніс для фермерів наявність системи фінансування всіх польових робіт під час сезону", - додала Владислава Рутицька.

Довідково

6 листопада 2012 року Верховна Рада України прийняла закон № 5479-VI «Про аграрні розписки», який регулює суспільні відносини з розпорядження сільськогосподарською продукцією до її фактичного збору шляхом використання механізму аграрних розписок, тобто створення механізму кредитування сільськогосподарських товаровиробників під майбутній врожай. Цим законом були закладені правові підстави для застосування в Україні новітнього механізму залучення агровиробниками кредитних ресурсів та організації збуту продукції, який до цього надзвичайно ефективно зарекомендував себе у Бразилії, вивівши країну на рівень передових аграрних товаровиробників світу. Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.