07.04.2015

Упровадження в Україні системи електронних державних закупівель забезпечить прозорість використання публічних коштів. У розвинених економіках сфера державних закупівель може займати до 10 - 15% ВВП, тому завдання будь-якої країни, що хоче оздоровити свою економіку, - це впровадження прозорої системи електронних закупівель. На цьому наголосив заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов під час зустрічі з корейськими експертами з питань державних закупівель.

«Ми розуміємо, що це дає нам певні переваги: по-перше, це досягнення прозорості й відкритості у процесі використання бюджетних коштів. По-друге, - можливість суттєвої економії в процесі держзакупівель за рахунок збільшення конкуренції та кількості учасників торгів», - зауважив Максим Нефьодов.

Він розповів, що команда спеціалістів уже працює над системою закупівель у нашій країні. В Україні протягом кількох місяців діє пілотна система, створена активістами, проте потрібно налагодити таку систему, яку можна було б поширити на всі державні закупівлі в країні. Тому, за словами Максима Нефьодова, Україна прагне використати найкращі приклади запровадження системи державних закупівель зі всього світу й гарний приклад електронних закупівель у Південній Кореї теж стане у пригоді.

Директор Корейського бюро державних закупівель Санг Кью Кім нагадав, що в 2014 році вони вже співпрацювали з Мінекономрозвитку України й дослідили можливості впровадження Системи в Україні. Він зауважив, що в Кореї також було чимало негативного досвіду в галузі державних закупівель, яка була дуже корумпованою, але запровадження системи електронних закупівель виправило ситуацію. Адже за використання повної системи електронних держзакупівель відсутній прямий контакт між чиновниками і підприємствами, усе відбувається повністю он-лайн у режимі реального часу, що дуже підвищило прозорість, зазначив Санг Кью Кім.

«Переведення держзакупівель на електронну основу допомогло знизити їх вартість. Економія - у розмірі 8 млрд. доларів на рік - відбувається на видачі документів, роботі установ. У 2003-му наша електронна система закупівель отримала премію ООН за внесок у розвиток державної служби, також ця система тепер застосовується в Тунісі, Коста-Ріці й інших країнах», - сказав Санг Кью Кім.