07.04.2015

4 квітня, в день народження відомої американської співачки українського походження Квітки Цісик, в Одесі відбувся масштабний концерт «Незабутня Квітка», присвячений її пам’яті. Захід пройшов за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури України та Українсько-Американської координаційної ради.

Цього вечора на сцені Одеського оперного театру виступили Джамала, Віталій Козловський, Ілларія, Кирило Стеценко, Павло Табаков, Кирило Охріменко, канадська оперна співачка Стефанія, переможниця першого міжнародного конкурсу романсів імені Квітки Цісик Оксана Муха, одеський вокальний ансамбль Duke Time, артисти одеської опери. Провела концерт відома українська телеведуча Соломія Вітвіцька.

Благодійний проект «Незабутня Квітка», заснований в 2007 році, має за мету не лише популяризацію творчого спадку Квітки Цісик, але й допомогу жінкам, які ведуть боротьбу з раком грудей. Кошти, отримані від продажу квитків на концерт, планується використати для придбання пересувного мамографу для проведення своєчасної та доступної діагностики захворювань молочної залози серед жінок Одещини. Продюсер проекту Алекс Гутмахер передав Одеському обласному онкологічному диспансеру сертифікат на 50 тисяч гривень для придбання медичного обладнання.

Під час концерту був зачитаний лист від Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, в якому він висловив щиру вдячність за ідею та реалізацію проекту «Незабутня Квітка», що поєднує благородну справу меценатства із неймовірними хвилинами захоплення від музики та голосу співачки.

«Збираючи кошти на потреби Одеського обласного онкологічного диспансеру, організатори проекту спромоглися не лише сколихнути глибинний пласт української духовності, але й широко популяризувати раннє виявлення онкологічних захворювань», – підкреслив Олександр Квіташвілі.

Учасники концерту підкреслили велике значення, яке мали пісні Квітки Цісик для популяризації української культури в усьому світі, а також ту величезну любов до України, яку Квітка, яка народилась у Сполучених Штатах Америки, пронесла через все своє життя. Глядачі побачили відеозапис інтерв’ю зі співачкою, в якому вона розповідає про мрію приїхати з концертами до українських слухачів. Квітка Цісик записала в США два українських альбоми – «Пісні України» та «Два кольори», а виконана нею пісня «You Light Up My Life» з одноіменного кінофільму отримала у 1978 році «Оскар» та «Золотий Глобус» за найкращу пісню. Випустити третій альбом із колисковими Квітці Цісик перешкодила важка хвороба – рак молочної залози, через яку співачка в 1998 році передчасно пішла з життя.