08.04.2015

На сьогодні близько 900 тис. пенсіонерів із тимчасово окупованих територій Донбасу отримують пенсії. Про це в ефірі «Громадського ТБ» заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«У тій частині Донбасу, яка сьогодні не контролюється українською владою, за нашими даними, нараховується близько 1 млн. 240 тис. пенсіонерів, з яких вже біля 900 тис. отримують свої пенсії», - сказав він.

За його словами, забезпечити виплату пенсій та інших соціальних допомог на територіях, непідконтрольних українській владі, фізично неможливо. «Терористи і російські війська, які захопили наші території, фактично поставили людей у безвихідне становище. У нас немає фізичної можливості доставити туди кошти на фінансування пенсій. Але ми робимо все для того, щоб люди, які переїжджають з окупованої території, змогли отримати ці виплати в будь-якій точці, підконтрольній українській владі», - наголосив Міністр.

Він також підкреслив, що єдиний механізм відновлення соціальних виплат на окупованих територіях – це відновлення дії українських законів, банківської системи, казначейської служби тощо. «Тільки тоді ми може гарантувати відновлення виплат», - зауважив Павло Розенко.