09.04.2015

«Бойові дії на Сході України і спричинені ними наслідки – падіння вітчизняної економіки, висока інфляція, соціальна криза – суттєво ускладнюють виконання завдань держави у соціальній сфері», - наголосив Міністр соціальної політики Павло Розенко під час наради з представниками благодійних і волонтерських організацій, що опікуються питаннями соціального захисту дітей та організацією оздоровлення дітей за кордоном.

«Через брак коштів самостійно вирішити питання оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році держава не може. Маємо шукати альтернативні шляхи за рахунок недержавних інституцій», - сказав глава Міністерства.

Він нагадав, що відповідно до законодавства першочергово за рахунок бюджетних коштів оздоровлюються діти пільгових категорій, цього року їх планується оздоровити понад 1,2 мільйона. Пильної уваги держави потребують і діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у антитерористичній операції, та діти з внутрішньо переміщених сімей, число яких постійно зростає (на сьогодні – понад 151 тис. дітей).

«Сподіваємося на вашу допомогу та підтримку ваших іноземних партнерів, зокрема, в оздоровленні дітей за кордоном», - наголосив Павло Розенко.

Він відзначив, що волонтерський рух став помітною суспільною потугою, яка не лише допомагає державі, а й часом якісніше, аніж держава, вирішує складні завдання завдяки вищій оперативності і мобільності. Міністр висловив сподівання, що розвитку волонтерства сприятимуть ухвалені Парламентом зміни до Закону «Про волонтерську діяльність», які набрали чинності з 1 квітня 2015 року. «Попри різні думки щодо нової редакції Закону слід визнати, що вона осучаснює нормативну базу у сфері волонтерської діяльності”, - зазначив урядовець. Він запевнив: „Коли на практиці виявиться, що якась норма Закону не працює чи заважає в роботі, - будемо її коригувати спільно з Верховною Радою. Хочу ще раз подякувати вам і вашим партнерам за ваш внесок у процес соціального захисту вразливих категорій наших громадян».

Попри фінансові труднощі в державі, зменшення на чверть мережі закладів дитячого оздоровлення й відпочинку, підвищення податкового навантаження на ці заклади, Мінсоцполітики працює задля забезпечення оздоровлення та відпочинку якомога більшої кількості дітей, повідомив заступник Міністра соцполітики Валерій Ярошенко. З метою пошуку партнерів у оздоровленні українських дітей в Україні і за її межами Мінсоцполітики звернулося до вітчизняного Міністерства закордонних справ, дипломатичних представництв нашої держави за кордоном. Також Міністерство спрямувало неурядовим організаціям листа щодо розгляду можливості надання фінансової, гуманітарної та організаційної допомоги для оздоровлення та відпочинку дітей.

«Минулого року на запрошення Урядів Грузії, Польщі, Молдови, Словенії 513 українських дітей повноцінно відпочили за кордоном. Цьогоріч на наше прохання відгукнулися Уряди Словенії, Словаччини, Румунії, Австрії, Латвії, Греції, Литви, Малайзії, Туреччини, Італії, Болгарії», - зазначив Ярошенко.

У Мінсоцполітики сподіваються, що допомогу в межах своїх можливостей нададуть більшість волонтерських організацій та фондів. «Ми готові розглянути будь-які види співпраці з вами та знайти будь-які шляхи та можливості оздоровлення та відпочинку дітей», - підкреслив Валерій Ярошенко.

«Ми і наші закордонні партнери готові до співпраці», - заявила у відповідь голова Міжнародного благодійного фонду «Набат» Олена Мотузенко.

«Такої уваги до волонтерських організацій з боку української влади ще не було», - відзначив представник організації «Іспанія – Україна» Маріо Гарсія. На його переконання, людський фактор та правильне використання можливостей державного апарату дадуть позитивний результат у вирішенні низки соціальних питань.

Учасники наради заявили про намір спільно з Мінсоцполітики і МЗС допомогти українським дітям якісно оздоровитися й цікаво відпочити.

Павло Розенко подякував представникам благодійних та волонтерських організацій і вручив їм відзнаки Мінсоцполітики.