09.04.2015

Постанови Кабінету Міністрів України № 79  від 4 березня 2015 р. і № 509 від 1 жовтня 2014 р., які регулюють процедуру оформлення довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, не обмежують права людини і відповідають Закону «Про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб». Про це в ефірі «Громадського радіо» заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Постанови спрямовані лише на одне – щоб ресурс, який усі ми витрачаємо як платники податків, доходив саме до тієї людини, яка опинилася у важких умовах», - сказав Міністр.

«Дискримінує переселенців не держава, - додав Павло Розенко. – Тому немає сенсу протестувати проти намагання держави надавати допомогу саме тим, хто має на неї право. Натомість варто організовувати громадські кампанії, які спонукатимуть суспільство усвідомити, що люди, які приїздять зі Сходу країни, - це не вороги України, а наші співгромадяни, які опинилися у важких соціально-економічних умовах і потребують допомоги. Це мають усвідомити, зокрема, й орендодавці, які здають житло переміщеним особам».

Міністр наголосив, що волонтерські організації, зокрема «Крим-SOS», за підтримки Міністерства соцполітики розпочали проведення медіа-кампанії, спрямованої на поступову зміну психології українців у їхньому ставленні до зазначеної проблеми.