09.04.2015

Представники Міненерговугілля взяли участь у круглому столі «Законодавчі ініціативи для посилення прозорості видобувних галузей».

Організатором круглого столу, який відбувся 6 квітня в м. Києві, виступив аналітичний центр DiXi Group за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнерами заходу стали Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Американська торгівельна палата в Україні, Асоціація «Енерготранспарентність», ініціативи «Сильніші разом» та «Реанімаційний пакет реформ».

Радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Олена Дьяченко представила учасникам проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні», який підготовлено за участі представників міністерств, громадських організації, компаній та інших експертів.

Законопроектом передбачено внести відповідні зміни до Кодексу України про надра, Закону України «Про нафту і газ» і тим самим створити правові, економічні та організаційні підстави для забезпечення виконання зобов’язань України як країни кандидата Ініціативи прозорості видобувних галузей, зокрема стосовно розкриття податкової інформації, у тому числі й податковими органами, та інформації про господарську діяльність користувачів ділянок надр.

Аналіз отриманої інформації дозволить у майбутньому приймати обґрунтовані рішення, і, зокрема, стосовно рентних платежів, яке сьогодні є одним із найболючіших для компаній нафтогазовидобувної галузі.

Представники Верховної Ради України зазначили, що частина народних депутатів підтримують законопроект і готові працювати над ним, щоб запропоновані зміни сприяли реальним змінам у видобувній галузі, оскільки іноді непрозорі умови управління і діяльності у видобувній галузі є серйозною перешкодою для залучення іноземних інвестицій у розвиток видобувних галузей.

Позитивну оцінку отримав новий законопроект і від компанії «Шелл» в Україні. Зокрема, Грехем Тайлі зауважив, що запровадження цієї Ініціативи сприятиме встановленню взаєморозуміння між учасниками ринку - урядом , компаніями і громадськістю, і сприятиме проведенню реформ та позитивним змінам у галузі.

Представник Посольства США в Україні Джон Буш ознайомив учасників круглого столу з досвідом США, що також є країною-кандидатом Ініціативи, в імплементації Ініціативи прозорості видобувних галузей. На його думку, для України впровадження стандартів Ініціативи прозорості видобувних галузей є важливим кроком у реформуванні енергетичної галузі та зміцнені енергетичної безпеки країни.

Учасники круглого столу висловили сподівання, що прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні» дозволить удосконалити систему управління природними ресурсами, матиме позитивний вплив на процес формування бюджету і розподілення бюджетних коштів, а також сприятиме покращенню інвестиційного клімату в державі та боротьбі з корупційними схемами у видобувних галузях.