09.04.2015

Територіальні органи земельних ресурсів Миколаївської області та органи місцевого самоврядування станом на 6 квітня цього року виділили учасникам АТО та родинам загиблих захисників Вітчизни 1544 земельних ділянок загальною площею 1,8 тис. гектарів.

Так, з червня 2014 року, з початку реалізації ініціативи землевпорядної служби щодо забезпечення учасників АТО та родин загиблих військовиків земельними ділянками, надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 694 земельних ділянок  площею 68,2 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, 850 ділянок площею 1,7 тис. га – для ведення особистого селянського господарства. Також відведено шість ділянок площею 52 га для ведення фермерського господарства і дві ділянки площею 22,5 га під сінокоси та випасання худоби.

Загалом із заявами про виділення земельних ділянок воїнам-учасникам антитерористичної операції звернувся 2551 військовослужбовець. З них: до органів земельних ресурсів області надійшло 1098 звернень, до Миколаївської міської ради – 1278 клопотань, до інших органів місцевого самоврядування – 175 заяв.

Натепер 1107 звернень знаходяться на розгляді органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Найбільше клопотань надійшло у Баштанському, Вознесенському, Жовтневому, Миколаївському, Новобузькому, Новоодеському, Очаківському, Первомайському районах, в обласному центрі та Первомайську.

Довідково

Відповідно до статті 122 Земельного кодексу України територіальні органи земельних ресурсів передають у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Розпорядження землями комунальної власності в населених пунктах здійснюють сільські, селищні та міські ради.

З процедурою передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність та відповідною покроковою схемою можна ознайомитися у розділі офіційного веб-сайту Держгеокадастру “Громадська приймальня” – “Запитання-відповіді” – “Інформація та роз’яснення щодо землеустрою та охорони земель”.