10.04.2015

На загальновійськовому полігоні Високомобільних десантних військ (Житомирська область) продовжується навчання мобілізованих, призваних під час четвертої хвилі часткової мобілізації. Сьогодні, 9 квітня, за підготовкою українських десантників спостерігали начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко, представники Київської асоціації військових аташе, акредитованих в Україні, представники ОБСЄ та Командування ВДВ ЗС України.

Гості ознайомилися з бойовою підготовкою відмобілізованих військовослужбовців, які поповнили лави Високомобільних десантних військ, та воїнів 24 окремого штурмового батальйону ЗСУ “Айдар”. Присутні мали можливість спостерігати за плановими заняттями українських десантників, які під керівництвом інструкторів-учасників АТО, вдосконалювали вишкіл з вогневої підготовки зі стрілецької зброї, озброєння бойових машин, протитанкових засобів. Також мобілізовані відпрацьовували пересування на полі бою, штурм і оборону, водіння і десантування з автомобілів “Спартан” і БТР-80, проходили обкатку танком та долали смугу розвідника.

«Сьогодні українська армія являється однією з найсильніших у Європі, з урахуванням того досвіду, який ми напрацювали за рік проведення АТО. Зараз ми мали можливість спостерігати за підготовкою на одному з полігонів, Житомирсьому. Треба зазначити, що підготовка мобілізованих проводиться у 4 навчальних  центрах і на 5 полігонах», – зазначив  начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко.

Він також наголосив, що під час четвертої хвилі мобілізації були змінені підходи до підготовки: військовослужбовців відправляють спершу до навчальних центрів і полігонів, де вони проходять півтора- двомісячну підготовку, і тільки після цього йдуть у військові частини.

«Ми надаємо можливість відчути впевненість у собі й здобути ті навики, які будуть необхідні при виконанні бойових завдань», – запевнив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України.

Також представники військового керівництва країн, які представляє Київська асоціація військових аташе, та керівництво Генерального штабу обговорили ситуацію в Україні, питання розвитку та підготовки Збройних Сил України.