10.04.2015

Сьогодні, 9 квітня, на Софійській площі вчетверте розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок 2015. В урочистому відкритті фестивалю взяла участь заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко, засновник етнокультурного проекту «Folk Ukraine» Ігор Добруцький, гості та жителі столиці.

«Всеукраїнський фестиваль писанок розпочинає відзначення в Києві Великодніх свят. Ми розуміємо, наскільки важливо підтримувати дух радості і натхнення, який завжди пов’язаний з цим великим християнським святом, особливо в такі непрості часи. Саме тому ми збираємо найкращий досвід і реалізуємо його у столиці. У Всеукраїнському фестивалі писанок представлені кращі роботи з усіх регіонів України. Нам дуже приємно, що до цього фестивалю долучилося так багато дітей, школярів. волонтерів, а також професійних майстрів. А співпраця з такими відповідальними партнерами, як громадська організація «Столичні ініціативи», заповідник Софія Київська, дає гарні результати для міста» – зазначила Ганна Старостенко.

Заступник голови КМДА запросила киян та гостей міста відвідати Софійську площу та долучитися до прадавніх традицій українського народу: «Фестиваль триватиме з 9 до 19 квітня, тому ті, хто не зможе побачити красу української писанки та відвідати майстер-класи з її розпису напередодні великого свята – Великодня – зможе зробити це протягом всього Великоднього тижня».

Нагадаємо, протягом всього часу проведення Всеукраїнського фестивалю писанок-2015, відвідувачів чекає неперевершена колекція писанок, яка прикрашає Софійську площу. За умовами фестивалю, усі писанки, які представлені у Києві, спершу пройшли конкурсний відбір і тільки найкращі «попрямували» до столиці. Загальна кількість писанок, що представляє регіональні особливості нашої країни, становить понад 30 тисяч. Ще близько 20 тисяч використані для створення унікальних арт-об’єктів.

У рамках Всеукраїнського фестивалю писанок на Софійській площі буде встановлена світлодіодна писанка рекордних розмірів – 6 метрів заввишки і діаметром 4,5 метри.

На території заповідника на киян та гостей столиці чекатиме фантастичний писанковий вернісаж, на якому представлено понад 20 тис. кращих писанок з усієї України. Уперше на фестивалі представлено три 2-х метрові писанкові люстри, встановлені на висоті 3-х метрів. На виготовлення таких арт-об’єктів організаторами використано понад 7 тисяч писанок.

У Резиденції Святого Миколая також діє унікальна виставка писанок народних майстрів України. А поряд із Резиденцією працює великодній арт-простір – упродовж місяця народні майстри та флористи-дизайнери проводитимуть майстер-класи з писанкарства та створення великодніх композицій із квітів.

Будинок Митрополита та Собор святої Софії з’єднано великоднім «Тунелем бажань». Біля Дзвіниці заповідника встановлено двадцять 2-х метрових писанок, які приїхали до Києва з різних областей України. Усі писанки розписані орнаментикою регіону-учасника, з центральним образом «Богині-берегині».

Окремо на Софійській площі облаштовано і дитячу зону. Зокрема, встановлена карусель та інші дитячі розваги, фотозона з використанням трьохметрової люстри з писанок, зона продажу декоративно-прикладних виробів і великодніх солодощів. Найменших відвідувачів заходу чекатиме казковий лабіринт із сіна.

Також у програмі фестивалю – різноманітні конкурси: «Народної писанки», «Регіональної писанки» та «Великодньої паски», Великодній ярмарок та майстер-класи від народних майстрів.