10.04.2015

“Для створення нових робочих місць, залучення інвестицій та активізації економічної діяльності необхідно проводити приватизацію державних підприємств. Не мають приватизуватися лише ті підприємства, які пов'язані із забезпеченням продовольчої та національної безпеки України”. Про це Олексій Павленко, Міністр аграрної політики та продовольства України повідомив на прес-конференції з приводу підписання Меморандуму щодо співпраці із Фондом інновації та розвитку (Республіка Грузія).

Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю був підписаний Олексієм Павленком та співзасновником Фонду інновацій та розвитку Георгієм Вашадзе. Співпраця орієнтована на два основні напрями – боротьба з корупцією та приватизація.

«До приватизації слід підходити виважено – чітко визначати, які підприємства слід реорганізувати, яку стратегію для них прописати, для реальної оцінки їх вартості необхідно проводити фінансову діагностику реального стану справ. Не можна приватизовувати об'єкти, які впливають на державну безпеку. Є різні процедури приватизації. Роздержавлення може відбуватися і шляхом ліквідації (наразі у стані ліквідації 68 підприємств), тоді земля передається громадам. Окреме положення є для приватизації сільськогосподарських підприємств, працівники яких нарешті отримають можливість приватизації земельного паю. Процес розпаювання слід організувати грамотно та прозоро, на конкурентних умовах», - прокоментував Олексій Павленко.

«Ми вдячні Олексію Павленко за принципову позицію – якнайскоріше впроваджувати систему електронних державних закупівель – аби ніхто не крав ці гроші. Приватизація сільськогосподарських державних підприємств має величезний потенціал, особливо для регіонів. У Міністерстві є чітке бачення, як створити умови для інноваційного бізнесу в Україні. Перешкодою для приватизації є недовіра з боку суспільства. Однак, її можна подолати якщо створити умови для реальної конкуренції та прозорих конкурсів для українських та іноземних інвесторів”, - зазначив пан Вашадзе.

Довідково

За попередніми підрахунками Мінагрополітики України під роздержавлення землі підпадуть більше 120 тис. га земельних ділянок. 10 тисяч працівників державних сільськогосподарських підприємств скористаються конституційним правом в отриманні майнових та земельних паїв. У 2015 році Мінагрополітики пропонує до приватизації 101 ДП. У переліку є підприємства, приватизація яких здійснюється відповідно до вимог Закону «Про особливості приватизації майна в АПК» на підставі рішення Уряду, шляхом перетворення їх в АТ. Мінагрополітики України вживаються заходи щодо виключення державних підприємств Міністерства з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Визначаються шляхи їх функціонування – приватизація, ліквідація, реорганізація тощо. Кількість таких підприємств в Мінагрополітики становить 461 об’єкт, з них 48 знаходяться на території АР Крим. У процесі корпоратизації Мінагрополітики передасть ФДМУ підприємства, приватизація яких не потребує прийняття окремих рішень Кабінету Міністрів України. 68 державних підприємств, які знаходяться у підпорядкуванні Міністерства аграрної політики та продовольства України, знаходяться у стадії ліквідації.