10.04.2015

8 квітня Кабінет Міністрів України прийняв постанову про збільшення норм витрат на харчування під час проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, в тому числі залучення до заходів фізкультурно-спортивної реабілітації українських воїнів, які отримали поранення в АТО.

Проект постанови «Про внесення змін у додаток 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. № 689» розроблений Міністерством молоді та спорту України на виконання пункту 3 доручення Прем’єр-міністра України А. Яценюка від 25.12.2014 № 47032/1/1-14 до листа Президента України від 22.12.2014 № 1-1/1011 та відповідно до підпункту 6 пункту 4 Указу Президента України від 06.04.2006 № 290 «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні».

Постановою передбачається збільшення норм витрат на харчування під час проведення заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, у тому числі залучення до заходів фізкультурно-спортивної реабілітації українських воїнів, які отримали поранення під час виконання бойових завдань в зоні АТО.

Згідно з додатком 3 до постанови Кабінету Міністрів України  від 18 вересня 2013 р. № 689 «Про затвердження норм витрат на проведення спортивних заходів державного та міжнародного рівня» для учасників всіх видів фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів при визначенні норм готових до вживання продуктів харчування визначено застосування коефіцієнту 0,35, що в енергетичному виразі відповідає обсягу 2450 ккал. та в грошову еквіваленті становить 71,49 гривень.

Однак, коефіцієнт застосування норм готових до вживання продуктів харчування для учасників всіх видів фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів, визначений на рівні 0,35, не відповідає енергетичним витратам організму, та не враховує забезпечення організму необхідною кількістю енергії під час фізкультурно-спортивної реабілітації.

Метою постанови є розвиток реабілітації інвалідів різних нозологій засобами фізичної культури і спорту, підвищення їх функціональних можливостей, фізичної активності, соціальної реабілітації та адаптації в суспільстві.

Прийняття цього документу надасть можливість втілити сучасні механізми адаптації організму інвалідів через фізичну культурою і спорту, та забезпечити його раціональне та збалансоване харчування в залежності від добових енергетичних потреб організму під час проведення реабілітації.

Президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич подякував Міністру молоді та спорту Ігорю Жданову за своєчасне внесення цього документу.