10.04.2015

Укрзалізниця продовжує безкоштовно вивозити людей із зони воєнного конфлікту на Сході України за списками представників Державної служби надзвичайних ситуацій. Так, з початку року по 9 квітня залізничним транспортом безкоштовно перевезено 5158 вимушених переселенців на суму понад 605 тис. грн.

Людей вивозять з вокзалів та станцій, до яких вони змогли самостійно дістатися: Слов’янська, Костянтинівки, Харкова та ін. В окремому приміщенні вокзалу станції Слов’янськ діє консультаційний центр, в якому можна отримати психологічну допомогу, інформацію щодо оформлення матеріальної допомоги від соціальних працівників. Таким чином, залишилися без даху над головою люди не залишаються з горем один на один, а отримують всебічну підтримку.

Для бажаючих переїхати в інше місто залізничники оформляють безкоштовні квитки. Тут же на станції переселенці можуть при необхідності переночувати в спеціально встановлених пасажирських вагонах. Подібний пункт допомоги виїжджаючим із зони АТО діє на вокзалах станцій Костянтинівка, Харків, Дніпропетровськ та Київ.

Система налагоджена таким чином, що надалі переселенців на станціях призначення зустрічають співробітники місцевих управлінь ДСНС. Вони допомагають з житлом, надають при необхідності психологічну допомогу, якої особливо потребують діти, які потрапили під обстріли. Один з найбільших консультаційних центрів з інформацією, що розповсюджується на всю країну, діє на залізничному вокзалі станції Київ-Пасажирський.

Окрім того, на вокзалі Харків-Пасажирський цілодобово працює волонтерський пункт «Південний пост» благодійного фонду «Об’єднання заради України» для допомоги військовослужбовцям, які відправляються в зону АТО чи повертаються додому. Щодоби пункт приймає в середньому 60 військовослужбовців.

За даними ДСНС, станом на початок квітня в містах Слов'янськ, Святогірськ і Миколаївка тимчасово заселились 32 тис. вимушених переселенців, з них 8 тис. дітей.

Галузь також надала притулок вимушеним переселенцям-залізничникам. Так, наприклад, близько 30 працівників з сім'ями та ветеранів Дебальцівського залізничного вузла безкоштовно прихистив у себе галузевий санаторій-профілакторій «Щуровський», розташований неподалік від Слов'янська. Багато з його тимчасових мешканців ризикували не тільки загинути від снарядів бойовиків, а й просто замерзнути взимку, оскільки їх оселі були пошкоджені, а в місті через значні руйнування інфраструктури виникали перебої з тепло-, електро- та водопостачанням. Як зазначив головний лікар санаторію Григорій Лебідь, для постояльців створили всі побутові умови, зокрема, щодо забезпечення гарячою водою. Одну з кімнат надали для приготування і вживання їжі.

Окрім того, на залізничних підприємствах Слов'янська залізничники організували робочі місця для переселенців з Дебальцівського регіону.

Раніше повідомлялося, що з 7 липня 2014 р. по 15 січня 2015 залізниці України перевезли безкоштовно понад 14,5 тис. переселенців на суму майже 1,45 млн. грн.