10.04.2015

Верховна Рада України на сьогоднішньому засіданні, 9 квітня, прийняла за основу ініційований Урядом проект Закону про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо оперативності прийняття рішень) (реєстр.№ 2532) щодо подальшого спрощення низки процедур, пов’язаних із отриманням гуманітарної допомоги.

«Ми пропонуємо зробити подальші кроки до ще більшої оперативності вирішення питання надання гуманітарної допомоги та передати на рівень облдержадміністрацій низку дозвільних процедур щодо гуманітарних вантажів», - зазначив, представляючи законопроект у Парламенті, Міністр соціальної політики Павло Розенко.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, для забезпечення оперативності у прийнятті рішень про визнання вантажів гуманітарною допомогою з урахуванням потреб населення конкретних регіонів, з метою виконання завдань, передбачених реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, пропонується передати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям частину функцій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 3 тонн та легкових автомобілів для забезпечення ними інвалідів. Також місцевим органам виконавчої влади пропонується передати повноваження щодо контролю за отриманням, збереженням та складуванням гуманітарної допомоги.

Виступаючи в Парламенті, Розенко також наголосив, що на сьогодні вже значно спрощена процедура оформлення гуманітарних вантажів. «Зараз гуманітарна допомога не стоїть на кордоні по 3-4 місяці, як раніше. Вантажі оформлюються протягом 7-10 днів, а ті, що передбачені безпосередньо для потреб АТО, – протягом 1-2 днів», - підкреслив він.