11.04.2015

На початку зустрічі заступник Міністра Юрій Васьков представив нових керівників департаменту морського та річкового транспорту Міністерства, які найближчим часом будуть офіційно призначені на відповідні позиції: Затулка Андрія – керівником департаменту морського та річкового транспорту; Романа Когута – заступником директора департаменту, начальником відділу морського транспорту; Костянтина Вареса – заступником директора департаменту, начальником відділу річкового транспорту.

У рамках зустрічі заступник Міністра озвучив ряд пропозицій, ініційованих Міністерством інфраструктури, у тому числі: проводити закупівлі товарно-матеріальних цінностей із використанням електронної системи закупівель. «Для цього потрібно лише внести зміни в положення про закупівлі і навчити спеціалістів підприємства користуватися електронним ресурсом. Деякі підприємства вже почали використовувати систему і заощаджувати кошти на закупівлях. Доцільно, щоб і інші підприємства скористалися перевагами системи електронних закупівель у всіх можливих випадках», - зазначив Юрій Васьков.

Наступне питання, винесене на порядок денний, стосувалося аналізу фінансових показників діяльності підприємств морського комплексу за минулий рік та перший квартал поточного року. За даними Мінінфраструктури, доходи підприємств морської галузі зросли на 37% порівняно з 2013 роком, прибуток виріс майже в два з половиною рази. Проте, такі високі показники більшою мірою зумовлені девальвацією гривні та вимушеною переорієнтацією вантажів до материкових портів у зв’язку з анексією Криму та військовими діями на сході.

З точки зору реалізації довгострокових програм розвитку заступник Міністра оцінив результати діяльності підприємств як незадовільні. «Наразі нам вкрай необхідно зосередитися на розробці та реалізації інвестиційних проектів, а також на реформуванні, направленому на розвиток державно-приватного партнерства в морській та річковій галузі. Це стане потужним поштовхом для розбудови всієї транспортної інфраструктури України», - наголосив Юрій Васьков. У місячний термін всім керівникам підприємств галузі необхідно підготувати пропозиції з концепції розвитку своїх підприємств та конкретні шляхи її реалізації.

З інших питань наради, також варто відзначити наступні: наведення ладу у землевпорядних питаннях після проведеної реорганізації морських портів; оптимізація адміністративно-управлінського персоналу підприємств і організацій галузі; охорона державних підприємств морського транспорту в умовах загрози протиправних втручань у функціонування інфраструктури має бути посилена; уніфікація договорів на доступ до портової інфраструктури, актуалізація меж акваторій портів; питання забезпечення безпеки судноплавства; обов’язкове оприлюднення на сайтах підприємств фінансової звітності, інформації щодо освоєння капітальних інвестицій, сплачених податків, пропозицій щодо державно-приватного партнерства тощо.

Під час зустрічі також викликали дискусію питання щодо оптимізації витрат підприємств, економії всіх видів ресурсів, передачі непрофільних активів у комунальну власність, уніфікації калькуляцій на деякі послуги Адміністрації морських портів. Всі пропозиції учасників наради були взяті до уваги, визначені відповідальні особи та встановлені терміни виконання.