13.04.2015

На виконання доручення Президента України, Держприкордонслужбою вжито заходів для комфортного перетинання українсько-російського кордону жителями прикордоння під час проведення святкових та поминальних днів. Пропуск громадян, які проживають у межах селищних рад, прилеглих до українсько-російської ділянки кордону та прямують на транспортних засобах, буде здійснюватися у міжнародних та міждержавних пунктах пропуску, а в місцевих пунктах пропуску та окремих визначених місцях – у пішому порядку та у світлий час доби з 11 по 19 квітня поточного року.

Крім того, до здійснення пропускних операцій будуть залучатися депутати селищних та районних рад, за необхідності – представники громадських організацій та духовенства.

У той же час, прикордонним відомством буде посилено безпекову складову на державному кордоні та вжито заходи щодо недопущення проникнення під виглядом мирних громадян терористів, диверсантів та провокаторів, а також провозу зброї, засобів терору та інших заборонених предметів через державний кордон.

Із цією метою Держприкордонслужбою було ініційовано проведення нарад з керівниками обласних, районних рад, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та депутатами, які стосуватимуться питань забезпечення безпеки і захисту національних інтересів під час здійснення пропуску громадян.

На період пропуску прикордонники використовуватимуть переносні пристрої для проведення  ретельної перевірки документів осіб за наявними в Держприкордонслужбі базами даних та забезпечуватимуть цілодобове чергування ситуативних груп для реагування у випадку зміни обстановки, а також з метою локалізації конфліктних (нестандартних) ситуацій у пунктах пропуску та на державному кордоні.

Детальну інформацію про окремо визначені місця, де буде здійснюватися пропуск, можна дізнатися безпосередньо у селищних радах тих населених пунктів, які знаходяться на лінії державного кордону.