14.04.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 33 засідання, на яких розглянуто 115 питань (щодо яких комітети визначені головними), з яких пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» (р. № 0919), 9 проектів законодавчих актів за поданням Президента України та 17 – за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 46 уповноважених посадових осіб центральних органів виконавчої влади, зокрема: 1 Міністр (Квіташвілі О.), 6 перших заступників міністрів, 20 заступників міністрів, 10 керівників центральних органів виконавчої влади, 5 перших заступників та 4 заступники керівників центральних органів виконавчої влади.

За результатами розгляду у головних комітетах вирішено підтримати пропозиції Президента України до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» (р. № 0919), а також підтримано 9 проектів законодавчих актів за поданням Президента України та рекомендовано Верховній Раді прийняти відповідні рішення.

За результатами розгляду 17 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

14 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – винести на розгляд Верховної Ради для прийняття рішення: «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років», р. № 2540 (Комітет з питань культури і духовності);

1 – відхилити: «Про правовий статус та вшанування пам’яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті», р. № 2538 (Комітет у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю);

1 - направити на повторне друге читання: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування», р. № 0954 (Комітет з питань транспорту).

З 17 урядових законопроектів 2 представили доповідачі, визначені Урядом, 9 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 4 – розглядалися за участю посадових осіб непрофільного міністерства чи відомства, 2 – розглядалися без участі уповноважених посадових осіб міністерства чи відомства (доповідачі – Міністр економічного розвитку і торгівлі, Міністр юстиції – у Комітеті з питань економічної політики (06.04.2015)).

У Комітеті з питань економічної політики відбувся «круглий стіл» на тему: «Проблеми законодавчого врегулювання обігу вторинних металів».