15.04.2015

Протягом Великодніх свят (з 11.04 по 13.04) підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій здійснювали виїзди для проведення заходів із запобігання надзвичайним ситуаціям, оперативного реагування на події та ліквідації їх наслідків, гасіння пожеж, проведення інших рятувальних заходів.

Лише за три дні рятувальники здійснили 3 тис. 938 виїздів та  оперативно реагували на всі надзвичайні події, що виникли протягом цього часу. В результаті вжитих заходів врятовано 18 осіб.

Підрозділи ДСНС впродовж Великодніх свят ліквідували 1 тис. 320 пожеж, врятували на пожежах 14 осіб та не допустили знищення вогнем 566 будівель і 25 од. техніки. На пожежах загинуло 25 осіб та постраждало 26 осіб.

Так, 12 квітня у с. Снігурівка Лановецького району в дерев'яній церкві УАПЦ «Успiння Пресвятої Богородиці» виникла пожежа, внаслідок якої будівлю було знищено. Двома пожежно-рятувальними відділеннями ДСНС пожежу ліквідовано, не допущено розповсюдження вогню на поруч розташовані будівлі. Жертв та постраждалих немає. Причина пожежі встановлюються.

13 квітня у місті Мелітополь Запорізької області виникла надзвичайна подія. На території приватного домоволодіння внаслідок потужного вибуху було травмовано дві людини: 42-річного чоловіка та 32-річну жінку. На місці події створено штаб щодо ліквідації наслідків надзвичайної події, до якого входять місцеві органи влади, представники силових структур, рятувальники та працівники газової служби.

Цього ж дня, рятувальники Київщини ліквідували пожежу господарського кооперативу поблизу села Червоний Ріг, Бородянського району, що ймовірно виникла внаслідок спалювання трав’яного настилу. Завдяки злагодженим та професійним діям вогнеборців, вдалось попередити розповсюдження вогню на сусідні ділянки та споруди. Вогнем знищено 6 господарських споруд та приблизно 1,8 га трав’яного настилу.

В той же час, у місті Тернопіль на балконі будинку однієї з квартир 5-го поверху виникла пожежа. Під час проведення розвідки вогнеборцями врятовано 23-х мешканців будинку з верхніх поверхів. Працівники ДСНС України оперативно ліквідували пожежу та запобігли розповсюдженню полум’я на інші поверхи та приміщення будівлі.

Разом з тим, ввечері 13 квітня, внаслідок складних погодних умов (дощ, шквалисті пориви вітру) у 15 районах трьох областей (Львівська – 6, Хмельницька – 6 та Рівненська – 3) частково пошкоджено дахи окремих приватних житлових будинків та об’єктів соціально-побутової сфери, є окремі випадки повалення дерев. У м. Львові травмовано 3 особи. До аварійно-відновлювальних робіт залучено підрозділи ДСНС та комунальні служби.

Через спрацювання систем захисту ліній електропередач, сталося знеструмлення 284 населених пунктів у дев’яти областях, а саме: Житомирська – 116, Рівненська – 51, Хмельницька – 27, Тернопільська – 22, Львівська – 21, Івано-Франківська – 20, Волинська – 18, Чернівецька – 7 Київська – 2. До відновлення енергопостачання населених пунктів залучено бригади обленерго.

Ситуація знаходиться на контролі Головних управлінь ДСНС в областях.