15.04.2015

З 7 до 10 квітня 2015 року у Варшавському університеті (Республіка Польща) проходив 7-ий Міжнародний студентський турнір фізиків.

Турнір зібрав одинадцять команд університетів світу, які пройшли національний відбір. Молоді студенти представляли уславлені університети світу: України, Французької Республіки, Королівства Данії, Російської Федерації, Республіки Сінгапур, Великої Британії, Королівства Швеції, Республіки Польща, Швейцарської Конфедерації. У цьому році також до міжнародного фестивалю фізики приєднались молоді фізики з Китайської Народної Республіки та Ірану.

Україну на турнірі представляла команда фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, яка стала переможцем 12-го та 13-го Всеукраїнських студентських турнірів фізиків.

На 7-му Міжнародному студентському турнірі фізиків українська команда протягом двох днів відбіркових боїв виграла всі 8 зустрічей зі студентами інших країн та з найкращим результатом вийшла до фіналу.

До складу команди України входили студенти фізико-технічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:

Віталій Лісовський – капітан – студент 5-го курсу кафедри ядерної та медичної фізики;

Анастасія Васильченкова – студентка 5-го курсу кафедри теоретичної ядерної фізики та вищої математики імені О. І. Ахієзера;

Роман Видро – студент 2-го курсу;

Кирило Геращенко – студент 1-го курсу;

Платон Дмітрієв – студент 2-го курсу;

Борис Петров  – студент 2-го курсу.

Фінальні бої відбулися 10 квітня. За результатами змагань команда України посіла найвищу сходинку п’єдесталу пошани, набравши 49,1 очок. На другому місці опинилася команда Данії з результатом у 48 очок, на третьому - команда Франції.

Вітаємо переможців престижного змагання – 7-го Міжнародного студентського турніру фізиків.