15.04.2015

У період Великодніх свят у Полтавській, Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях внаслідок несанкціонованого спалювання сухої трави було знищено понад 13,5 га сухої трави та лісових насаджень.

Так, лише протягом 11 квітня рятувальники ДСНС ліквідували 5 пожеж на відкритій території у Полтавській області.

Зокрема, масштабна пожежа виникла на відкритій території с. Голобородька Пирятинського району. Вогнем було знищено суху траву на площі близько 1,5 га. Травмованих та загиблих немає. За попередніми даними, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем.

У той же час на території Чернігівської області протягом 11 квітня виникло 47 пожеж під час яких 1 людина загинула. Причиною їх виникнення у 41 випадку є необережність громадян у поводженні з вогнем, зокрема під час спалювання сміття та сухої рослинності. Вогнем частково знищено та пошкоджено 15 нежитлових будинків, 26 господарських споруд.

Наступного дня, 12 квітня, між селами Старовичі та Мокра Корма на території Київської обласної державної організації «Київагроліс» виникла низова лісова пожежа на площі 10 га окремими осередками та пожежа трав’яного настилу близько 2 га поблизу лісу з боку с. Старовичі. Внаслідок пожежі вогнем було знищено 8 безгосподарних будівель, що не використовувались протягом декількох років. Поширення пожежі було зупинено. До ліквідації пожежі було залучено 55 чоловік особового складу, 8 одиниць пожежної техніки, 2 трактори та 1 автоцистерна для підвозу води, у тому числі від ДСНС України 25 чоловік особового складу та 7 одиниць техніки.

Для нарощування зусиль в район пожежі додатково направлено сили й засоби 1-го аварійно-рятувального загону ДСНС України у кількості 17 чоловік особового складу, 4 мотопомпи та 1 одиниця техніки.

13 квітня о 07:00 пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС України, працівниками та технікою лісгоспу пожежу ліквідовано на площі близько 12 га, з них 2 га трав'яного настилу. Всього до ліквідації пожежі було залучено 72 чоловіки особового складу та 12 одиниць техніки.

Того ж дня, 12 квітня, о 18:20 виникла масштабна пожежу у лісових насадженнях поблизу села Кульчіївці Хмельницької області. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено лісові насадження на площі до 1 га.

Спільними зусиллями рятувальників, лісничих та небайдужих мешканців пожежа була локалізована в найкоротший термін, тим самим не допущено розповсюдження вогню на велику площу та фактично врятовано від знищення вогнем лісові насадження на площі 4 га.

Також 12 квітня о 15:14 до рятувальників ДСНС Київської області надійшло повідомлення про загорання трав’яного настилу поблизу с. Лісовичі Вишгородського району. На момент прибуття до місця пожежі встановлено, що горить трав’яний настил на площі близько 2 га, вогонь перекинувся на вольєри для безпритульних собак.

Наступного дня, 13 квітня, о 14:00 виникла пожежа сухої трави на відкритій території між селами Цвіжин та Хижинці, що на Вінничині. По прибуттю на місце події вогнеборці встановили, що горить суха трава. Існувало декілька осередків, загальною площею близько 5 га. Крім пожежі сухої трави, вогонь поширився на суху підстилку прилеглого лісу. Пожежу було оперативно ліквідовано та недопущено поширення вогню на прилеглі території.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок. Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Якщо  ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.