15.04.2015

Комунальні музеї та майже всі муніципальні театри в Києві вже залучені до проекту «Картка киянина» – у деяких закладах для власників картки встановлено спеціальні ціни, а в інших визначено дні безкоштовного відвідування. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

«На виконання розпорядження КМДА на сьогодні до проекту «Картка киянина» долучилися всі 13 музеїв комунальної форми власності (з філіями) та 14 із 17-ти діючих муніципальних театрів», – уточнила вона.

Під програму не підпадають Експериментальна майстерня «Театр маріонеток» та Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня», які здебільшого займаються виїзними виставами для дітей та юнацтва. Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва впровадить проект «Картка киянина» з 1 травня 2015 року.

«За нашими підрахунками в середньому знижка складатиме 30%. Хтось знижує ціну на квитки, хтось виділяє безкоштовні місця декілька разів на тиждень, а керівництво деяких театрів і музеїв пішло ще далі. Наприклад, у Музеї Івана Гончара вартість квитка знизили більш ніж утричі – з 30 до 9 грн., а щосереди для власників «Картки киянина» вхід вільний», – розповіла Ганна Старостенко.

Зведена інформація щодо впровадження проекту «Картка киянина» у театрах та музеях комунальної власності міста Києва 01.04.2015 (умови та перелік закладів)

ТЕАТРИ

1. Київський академічний театр ляльок – на вечірні вистави (для дорослих) діючого репертуару встановлюється квота 50 квитків за спеціальною ціною 40 грн. На вистави діючого репертуару для дітей встановлюється квота 20 театральних квитків за спеціальною ціною для дорослих, які супроводжують дітей на дитячі вистави за «Карткою киянина» за спеціальною ціною 40 грн.

2. Київський муніципальний академічний театр ляльок – за наявності вільних місць надає безкоштовні місця для пільгових категорій громадян, в т.ч. для власників «Картки киянина».

3. Київський академічний театр юного глядача на Липках – ціна для власників «Картки киянина» 40 грн.

4. Київський національний академічний театр оперети – пропозиція березня: щовівторка при наявності вільних місць на репертуарні вистави (не більше 20 місць) надається можливість безкоштовного перегляду вистав особам, що пред’являть «Картку киянина».

У квітні 2015 року щовівторка при наявності вільних місць на репертуарні вистави на основній сцені надаватиметься 20 місць зі знижкою 15% від вартості квитка глядачам, які пред’являть «Картку киянина» касиру театру.

У травні та червні ця акція планується щосереди.

5. Київський академічний Молодий театр – з вересня 2014 року в театрі діє розцінка місць, у яку включена ціна квитка для соціально незахищених верств населення міста Києва, а саме 2-й ряд балкону з 1 до 22 місця (велика зала), вартість квитка 20 грн. Пред’явник «Картки киянина» також може купити квиток вартістю 20 гривень.

6. Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра – пропозиція березня: щовівторка для пільгових категорій громадян та пред’явників «Картки киянина» може бути виділено 20 безкоштовних місць в бельетажі.

З квітня 2015 року щовівторка місця в бельетажі продаватимуться за ціною 30 грн. за квиток.

7. Циганський музично-драматичний театр «Романс» – для пільгових категорій громадян встановлено вартість квитка 20 грн, в т. ч. для власників «Картки киянина».

8. Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір'я» надаватиме запрошення на вільні місця за попередньою заявкою у день показу вистави з 16:00.

9. Київський академічний драматичний театр на Подолі при наявності вільних місць надаватиме до 5 безкоштовних місць на одну виставу власникам «Картки киянина».

10. Український малий драматичний театр – за наявності вільних місць надає безкоштовні місця для пільгових категорій громадян, в т.ч. для власників «Картки киянина».

11. Київський академічний театр «Колесо» – за наявності вільних місць надає безкоштовні місця для пільгових категорій громадян, в т.ч. для власників «Картки киянина».

12. Київський експериментальний театр «Золоті ворота» – вартість квитків 40 грн., для вистав, які користуються підвищеним попитом – 60 грн.

13. Театр пластичної драми на Печерську – вартість квитків 40 грн.

14. Новий драматичний театр на Печерську обслуговуватиме власників «Картки киянина» по «безкоштовній квоті» для пільгових категорій громадян.

15. Експериментальна майстерня «Театр маріонеток» не має власного приміщення, проводить виїзні вистави для дітей за попередньою домовленістю з навчальними закладами.

16. Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» на сьогодні проводить виїзні вистави для школярів та студентів.

17. Київський муніципальний академічний театр оперти і балету для дітей та юнацтва впроваджує програму для власників «Картки Киянина» з 01.05.2015 зі знижкою 20% від вартості квитка у кількості 6 комерційних місць.

МУЗЕЇ

1. Музей історії міста Києва (до складу музею входить 7 філій) – вартість квитків з пільговою знижкою 6,3-8% становить 28 та 23 грн. – у 6 філіях.

2. Київський національний музей російського мистецтва – пропозиція лютого-березня: вартість квитка з пільговою знижкою 5% дорівнює 28 грн. – в основний корпус, 19 грн – у філію «Шоколадний будинок». З 24.03.2015 встановлено вартість квитка з пільговою знижкою 5% (без ПДВ): 33 грн – в основний корпус, 24 грн – у філію «Шоколадний будинок».

3. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків – вартість квитка з пільговою знижкою 7,3% дорівнює 28 грн.

4. Національний музей українського народного декоративного мистецтва – кожного першого понеділка місяця відвідування музею безкоштовне, в інші дні – вартість квитка зі знижкою 10%. (звичайна вартість 20 грн).

5. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» щосереди відвідування музею безкоштовне, в інші дні – вартість квитка для власника «Картки киянина» становить 9 грн (звичайна вартість 30 грн).

6. Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» – кожну неділю знижка у розмірі 50% на вхідний квиток (звичайна вартість 14 грн).

7. Музей-майстерня І.П.Кавалерідзе – третій вівторок кожного місяця день відкритих дверей для власників «Картки киянина».

8. Літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини – для власників «Картки киянина» встановлено вартість квитка 10 грн (звичайна вартість 15 грн).

9. Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського – пільгова вартість вхідного квитка 5 грн (звичайна вартість 10 грн), пільгова вартість екскурсійного обслуговування – 10 грн Кожної останньої середи місяця вхід до музею безкоштовний.

10. Музей гетьманства – для власників «Картки киянина» встановлено пільгову вартість квитка 5 грн (звичайна вартість 15 грн).

11. Музей театрального, музичного та кіномистецтва України – для власників «Картки киянина» встановлено вартість квитка 18 грн (звичайна вартість 20 грн).

12. Музей книги і друкарства України – розробив програму для власників «Картки киянина»: безкоштовне відвідування виставок у день їх відкриття, безкоштовне відвідування презентацій нових видань, безкоштовне відвідування літературно-мистецьких вечорів, 50% знижки на фотографування, 10% знижки вартості вхідного квитка (звичайна вартість 15 грн).

13. Музей видатних діячів української культури – встановив пільгову вартість квитка 5 грн. у неділю (звичайна вартість 15 грн).