16.04.2015

У рамках робочого візиту до Естонської Республіки відбулась робоча зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з Міністром сільського господарства Естонії Урмасом Круусе. У питанні поглиблення співпраці між Україною та Естонською Республікою у сфері АПК торговельно-економічне співробітництво займає пріоритетне місце. Зацікавленість обох сторін у збільшенні зовнішньоторговельного обігу товарами сільськогосподарською продукцією створює необхідні умови для подальшого розвитку двостороннього співробітництва.

Серед перспективних напрямків співпраці особливо був відзначений розвиток в Україні рибного господарства. «Естонська Республіка є важливим торговельним партнером України щодо імпорту водних живих ресурсів і продукції з них. Надзвичайно цікавим для нас є досвід розвитку рибного господарства республіки та залучення міжнародних інвестицій» - повідомив під час зустрічі Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Основною продукцією імпорту з Естонії є риба, ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні Перспективними напрямами співпраці можуть стати: залучення технічної допомоги з боку Естонської Республіки в розвиток рибного господарства України, а саме – вдосконалення чинного законодавства України у сфері рибного господарства та опрацювання необхідних змін до нього; фінансування програм із розробки та запровадження електронних промислових журналів, підвищення кваліфікації та навчання співробітників органів рибоохорони тощо; - залучення естонських інвестицій у розвиток рибного господарства України.