16.04.2015

Україна прагне поглибити співпрацю із Естонією та іншими країнами Прибалтики. Для цього необхідно створити умови для активізації товарообігу між країнами.

У рамках робочого візиту до Естонської Республіки Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко взяв участь у роботі Конференції «Агрофорум Балтикум 2015» («Agroforum Mare Balticum 2015») – «Стабільний розвиток продуктів харчування та енергоресурсів». Виступаючи на конференції, Міністр зазначив: «Естонія усіляко підтримує Україну у світових організаціях, у налагодженні міжнародних контактів. Така політика Естонії сприяє загальноєвропейській інтеграції, зближенню України з країнами Балтії».

Міністр Олексій Павленко підкреслив, що Україна має достатній аграрний потенціал та логістичні можливості для експорту в Естонію. Серед ключових напрямків співпраці країн, Олексій Павленко назвав рибальство та тваринництво. Наразі Україна проводить роботу із гармонізації українських вимог та стандартів до Європейських, що має сприяти активізації торгівлі. Окрім цього, важливу роль має технічна підтримка естонських спеціалістів, які мають значний досвід у даних підгалузях.

Довідково

Агрофорум Mare Balticum 2015 концентрується на темі сталого розвитку енергетики та продовольства. З цієї теми підготовлені розширені доповіді ФАО, ОЕСР та ЄС. На форумі виступають представники урядів країн регіону, окремо розглядаються питання регіональної торгівлі.