16.04.2015

У рамках робочого візиту до Естонської Республіки відбулась робоча зустріч Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка з Міністром сільського господарства Естонії Урмасом Круусе.

«Політика України спрямована на комплексну євроінтеграцію усіх сфер життя країни. Нас цікавить досвід Естонської Республіки щодо просування сільськогосподарської та харчової продукції на ринок ЄС. Естонія має вагомі здобутки у напрацюванні законодавчої бази, гармонізації національних стандартів якості, здійсненні переговорного процесу з представниками ЄС», - зазначив під час зустрічі Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. Також, для України цікавий естонський досвід організації семінарів з питань поліпшення сільської інфраструктури та навчання фермерів з удосконалення земельного права і регулювання земельних відносин на селі, додав міністр.

У рамках зони вільної торгівлі Україна розраховує на покращення доступу на ринки ЄС. Цікавими є не лише традиційні сировинні ринки, але й ринки продукції переробної промисловості. Україна зацікавлена у розширенні та збільшенні поставок до Естонії і загалом на ринки ЄС сільськогосподарської продукції. Насамперед ідеться про зернові, продукцію тваринництва, олію соняшникову, кондитерські вироби, молочну продукцію.

Пріоритетами співпраці в аграрній сфері є: створення спільних високотехнологічних аграрних підприємств; розробка передумов для розвитку дрібних і середніх фермерських господарств, а також кооперативів; диференціація фермерських господарств, взаємовідносин у технологічному ланцюгу «виробник-переробник-споживач», пошук каналів збуту сільськогосподарської продукції; виробництво органічної продукції; налагодження системи сертифікації якості продукції.

Важливим напрямком співпраці між країнами є розвиток спільних проектів в аграрній освіті. На думку Олексія Павленка перспективними аспектами співпраці є: обмін студентами для навчання за суміжними спеціальностями; стажування аспірантів, викладачів-науковців, магістрів на базі науково-освітніх установ, університетів; обмін результатами наукових досліджень, методиками, методологіями, проведення наукових конференцій, семінарів, симпозіумів, виставок.

Завершуючи зустріч, Олексій Павленко запросив естонську делегацію взяти участь у міжнародній виставці «Агро-2015», яка відбудеться 3-5 червня поточного року.