16.04.2015

У Міністерстві оборони України стартує пілотний проект для системи медичного забезпечення Збройних Сил України. Про це під час брифінгу повідомила радник заступника Міністра оборони з питань медицини Наталія Воронкова.

«Міноборони та IСТ Сompetens Center будуть спільно впроваджувати медичну інформаційну систему для військових госпіталів Збройних Сил України. У найближчі 3 місяці експериментально її буде запроваджено на базі Київського військового госпіталю», – розповіла Наталія Воронкова.

Для якісної організації та координації проекту в оборонному відомстві вже створено робочу групу, до якої увійшли представники Військово-медичного департаменту, Волонтерського десанту в Міноборони України та представники партнерів проекту.

Метою створення медичної інформаційної системи є покращення якості надання медичної допомоги у медичних закладах Міністерства оборони та підвищення їх ефективності з використанням передових європейських інфотехнологічних рішень, які вже запроваджені в Естонії за підтримки “Helmes”.

Для системи медичного забезпечення Збройних Сил буде створено медичну інформаційну систему, яка включатиме електронну історію хвороби, результати діагностики та іншу інформацію про кожного пацієнта. У результаті запровадження медичної інформаційної системи підвищиться якість і оперативність надання медичної допомоги військовослужбовцям, а також створено умови для формування цілісної політики у сфері охорони здоров’я в Міноборони.

«Найбільша естонська мережа лікарень ПЕРХ і розробник програмного забезпечення «Helmes» готові на безкоштовній основі надати програму електронної медицини пілотним госпіталях в Києві та Харкові, – зазначила співзасновниця IСТ Сompetens Center, експерт Агентства електронного урядування України Яніка Мерило. – Маючи передові рішення електронного уряду, Естонія готова і рада підтримати Україну».

У сьогоднішніх реаліях електронна медицина – це закономірний крок на шляху реформування та осучаснення не лише системи роботи оборонного відомства, а й держави загалом.

Керівники проекту мають надію, що даний проект успішно буде впроваджений у медичних закладах Міноборони, а згодом масштабується на лікувальні заклади країни.