16.04.2015

«Вимагаю від Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг,  «Нафтогазу» і Міністерства енергетики і вугільної промисловості України - поясніть людям, як формуються тарифи», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 15 квітня.

Він нагадав, що сьогодні реальна встановлена вартість природного газу, яку сплачує промисловість, - 9600 гривень. Громадяни України сплачують за газ 3600 гривень, в тому випадку якщо обсяг споживання не перевищує 200 кубічних метрів газу: «Практично 80% населення споживає саме такий обсяг газу – до 200 кубометрів».

«Байки про те, що якщо ви спожили 201 кубічний метр, то платите вже не 3600, а 7200 гривень, - не відповідають дійсності», - наголосив Глава Уряду. Він пояснив, що за 200 спожитих кубічних метрів газу громадяни сплачують за ціною, втричі меншою від ринкової, - 3600 гривень, і лише на той обсяг газу, на який перевищена норма у 200 кубометрів газу, - ціна встановлена в 7200 гривень.

Він підкреслив, що до реалізації цієї реформи Уряд підійшов «максимально зважено»: «Як Глава Уряду я міг би сказати, що це відповідальність незалежного органу - Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг. Але я не буду ховатися від реформи енергетичного сектору. Це спільна позиція, яка прописана в тому числі в нашій програмі реформ із Міжнародним валютним фондом. Людям треба казати правду».

Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, НАК «Нафтогаз України», керівників обласних і районних державних адміністрацій, підприємств теплокомуненерго, облгазів: «Від проблем не можна ховатися. Їх вирішувати треба. На це нас призначили у владу. І це наша відповідальність як влади в цілому. Тим більше, - не можна давати можливості спекулювати на таких складних темах, усвідомлюючи, що людям зараз дуже складно».

«Треба доводити, що кожне рішення прийнято прозоро, правильно і має обґрунтування. І той, хто не має грошей, - отримає субсидію від держави. А той, хто мав будинок 1000-1500 квадратних метрів і платив за пільговою ціною – так більше не буде платити. Ми не можемо дотувати багатих, і не будемо більше це робити. Ми повинні дотувати малозабезпечених - у цьому функція Уряду», - наголосив він.

Глава Уряду висловив вдячність Міністру соціальної політики України Павлу Розенку за активну роботу в цій сфері, «його чітку й зрозумілу позицію»: «Треба, щоб так само у нас працювали всі на місцях. Виходьте до людей і говоріть. Вам разом зі мною вже втрачати нічого. Ми не маємо права втратити країну. Хтось бореться за владу – я борюся за Україну, за державу і за кожного українця».