16.04.2015

Продовжується спільна українсько-данська операція «Північний сокіл — 2015» з перевезення пального з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України.

Станом на 14 квітня від початку операції український контингент перебазовано на аеродром Ольборг, здійснено підбір та підгонку особистого спорядження особового складу для роботи в умовах арктичного клімату, проведено інструктаж по особливостях роботи при низьких температурах та перебазування на аеродром Туле. Також здійснено монтаж паливних баків у вантажній кабіні та обслуговування літака.

З аеродрому «Туле» вже здійснено одну місію, під час якої було перевезено 20 тонн вантажу, у внутрішніх баках літака та встановлених спеціальних цистернах перевезено 11480 літрів пального.

На острові Гренландія українські військові льотчики виконують завдання у важких кліматичних умовах Арктики — при температурі повітря до −50 градусів і при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Довідка. Спільна українсько-данська операція «Північний сокіл — 2015» відбувається протягом квітня поточного року. В рамках її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти понад 600 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія.