17.04.2015

Експертна група фармацевтів та фахівців МОЗ України продовжує роботу над унормуванням новацій на фармацевтичному ринку.

На черговому засіданні, що відбулося 15 квітня під головуванням Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко, опрацьовувались зміни до Наказу МОЗ України №1130 «Про внесення змін до Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики», Постанови КМУ №902 від 14 вересня 2005 р. «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну», Постанови КМУ № 240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів», Національного переліку основних лікарських засобів.

Зокрема, під час зустрічі також йшлося, що Постанова КМУ № 240 «Про референтне ціноутворення на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за кошти державного та місцевих бюджетів» має бути призупинена на 3 місяці. Передбачається, що протягом цього терміну, замість реферування, ціни будуть лише декларуватися. Такий крок дозволить нарешті провести в регіонах закупівлі необхідних лікарських засобів та медичних виробів, а цим часом фахівці МОЗ, Міністерства економіки, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів доопрацюють узгоджені з фармацевтами зміни у процедуру реферування.

Стосовно Національного переліку основних лікарських засобів Олександра Павленко повідомила, що нині на офіційному сайті МОЗ України знаходиться проект відповідної Постанови КМУ лише для обговорення. «До Міністерства щодня надходить значна кількість пропозицій до цього проекту, тому, аби прийняти ефективне рішення, протягом декількох тижнів і регулятор, і представники фармринку мають їх опрацювати та узгодити», - зазначила Перший заступник Міністра.

Під час зустрічі експертна група розглянула також зміни до Наказу МОЗ України №1130 «Про внесення змін до Порядку проведення підтвердження відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики». За результатами обговорення фахівці вирішили скасувати робочу групу, яка, відповідно до попередньої редакції Наказу, контролювала висновок інспекції і цим зменшили корупційні ризики і скоротили час для отримання висновку. Остаточне затвердження проекту змін очікується на наступному засіданні.

Викликало палкі дебати у членів експертної групи й обговорення змін до Постанови КМУ №902 від 14 вересня 2005 р. «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну», у результаті яких експерти домовились про доопрацювання механізмів спрощення регуляції.