17.04.2015

На сьогодні в області статус учасника бойових дій надано 404 особам. Про це під час прес-конференції повідомила заступник директора департаменту соціальної політики Вінницької облдержадміністрації  – начальник управління державних соціальних допомог Наталя Остапенко.

«На сьогоднішній день, усі 404 осіб, які уже мають статус учасника бойових дій, внесено до єдиного реєстру пільговиків.  Вони отримали посвідчення учасника бойових дій, з ними звернулися в органи соціального захисту і отримують  відповідні пільги», – наголосила Наталя Остапенко.

Військові, які  вже мають статус учасника бойових дій, до 9 травня отримають  разову грошову допомогу.

Крім того, 252 військовослужбовців, які мобілізовані з Вінницької області та були пораненні в зоні АТО, отримали разову матеріальну допомогу у розмірі 10 тисяч гривень.

Нині на Вінниччині, 107 сімей загиблих військових, із яких 67 родинам уже встановлено статус загиблого ветерана війни, видано 136 посвідчень і 7 довідок .

«Із 107 сімей загиблих бійців  – 88 виплачено разову допомогу у розмірі 30 тисяч, решта документів перебуває на доопрацюванні. Одразу при встановлені статусу всі кошти будуть своєчасно виплачені», –  наголосила Наталя Остапенко.

Вона запевнила, що на Вінниччині, забезпечено взаємодію з усіма управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад щодо соціального супроводу сімей демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції. Окрім того, в органах соціального захисту проводиться щоденний та невідкладний прийом демобілізованих. Військовослужбовцям надаються роз’яснення щодо встановлення статусу-учасника бойових дій, соціального супроводу, лікування та працевлаштування.