17.04.2015

15 квітня об 11 год. 01 хв. енергоблок №3 Южно-Української АЕС після усунення зауважень у роботі турбінного обладнання, що не впливають на безпеку, підключено до енергосистеми України.

Обладнання першого та другого енергоблоків працює без зауважень в заданому режимі.

Радіаційний фон на промисловому майданчику Южно-Української АЕС знаходився на рівні природних фонових значень, що були заміряні до пуску атомної станції, та на 15 квітня складає 11 мкР/год. Викиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищували встановлених допустимих значень.

Довідково

Южно-Українська АЕС – розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК «Енергоатом». Входить до складу Южно-Українського енергетичного комплексу.

До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки ВВЕР-1000 сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати загальною електричною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).