17.04.2015

«Завдання української держави – вшанувати кожну людину, продемонструвати історичну справедливість того, що відбувалося 70 років тому, і не допустити повторення таких трагічних і жахливих подій, які відбувалися в минулому столітті», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 16 квітня, на засіданні організаційного комітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Арсеній Яценюк підкреслив, що 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі припадає  на той час, коли Російська Федерація почала здійснювати проти України військову агресію: «Історія розпорядилася дуже драматично. 70 років тому ми плече в плече боролися з нацизмом, і воювали, і перемогли. А зараз Російська Федерація, яка разом з Україною перемагала в Другій світовій війні, розпочала військову агресію проти української держави».

Відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом, за словами Глави Уряду, «є не тільки історичним, але й дуже знаковим».

Він наголосив, що людські й матеріальні втрати України під час Другої світової війни – це 40% загальних втрат колишнього Радянського союзу. Населення України після Другої світової війни зменшилося на 14 мільйонів.

«Спроби Російської Федерації переписати історію, приватизувати перемогу в Другій світовій війні та привласнити цю священну і історичну боротьбу над нацизмом, повинні бути присічені. Україна є державою-переможницею в Другій світовій війні. Україна є засновницею Організації Об'єднаних Націй», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду підкреслив, що необхідно гідно відзначити 70-ту річницю перемоги над нацизмом і «вшанувати кожного ветерана Другої світової війни, кожного, хто воював»: «Завдання української держави - вшанувати кожну людину, продемонструвати історичну справедливість того, що відбувалося 70 років тому, і не допустити повторення таких трагічних і жахливих подій, які відбувалися в минулому столітті».

Арсеній Яценюк також нагадав, що минулого тижня Парламент України ухвалив пакет законодавства, який, зокрема, передбачає доступ до архівів комуністичного тоталітарного режиму та врегульовує правовий статус та вшанування учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті. Два проекти законів із цього пакету були внесені Урядом України: «Це значний крок до встановлення історичної справедливості. Очікуємо, що ці закони набудуть чинності, і на повне виконання цього історичного пакету, встановлення справедливості під час нашої боротьби проти нацизму».