18.04.2015

Станом на 1 квітня поточного року виробництво валової продукції тваринництва по всіх категоріях господарств зросло на 0,4% відповідно до минулого року.

Так, за січень-березень 2015 рік у всіх категоріях господарств вироблено 163,2 тис. тонн молока, що на 0,7% більше відповідного періоду минулого року.Загальні обсяги виробництва м’яса збільшилися на 1,6% та склали 18,6 тис. тонн. Виробництво яєць від птиці всіх видів складає 165,7 млн. штук, що на 6,1% більше минулорічного показника.

За рахунок модернізації тваринницьких ферм та комплексів, удосконалення племінних і продуктивних якостей сільськогосподарських тварин, шляхом поглибленої та цілеспрямованої селекційно-племінної роботи сільськогосподарських підприємств в області динамічно підвищується продуктивність сільськогосподарських тварин.

Середній надій молока від однієї корови, яка була в наявності на початок року, у сільськогосподарських підприємствах зріс на 59 кг (4,2%) і становить 1453 кг, а це – 4 місце по Україні.

На початок квітня цього року,увсіх категоріях господарств утримується 271,6 тис. голів великої рогатої худоби (95,5 % до відповідного періоду минулого року), у тому числі корів 131,7 тис. гол. (97,4 % до відповідного періоду минулого року), свиней 405,2 тис. гол. (93,8 % до відповідного періоду минулого року), птиці 3,8 млн. гол. (96,9 % до відповідного періоду минулого року).

Зменшення поголів’я ВРХ відбулося за рахунок скорочення чисельності худоби в господарствах населення відповідно на 6,6% та 4,9%, у зв’язку з низькою економічною ефективністю виробництва молока та яловичини, відсутністю державних дотацій, низьким рівнем закупівельних цін на молоко.

З метою подолання негативних тенденцій розвитку галузі тваринництва в області, підвищення конкурентноздатності молочної сировини та юридичного захисту сільського населення Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» ведеться робота по збільшенню кількості сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів із заготівлі молока від приватного сектору, передбачено відкриття сімейних міні-ферм та забезпечення їх стабільної роботи. Проводяться навчальні семінари та надаються індивідуальні дорадчі послуги для голів сільських рад, сільського населення, членам фермерських та особистих селянських господарств з питань організації та функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Нині ж серед регіонів України по поголів’ю ВРХ, корів та по виробництву молока (16,0 % валового надою) в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, по поголів’ю свиней – четверте.