18.04.2015

Кабінет Міністрів України на засіданні 15 квітня прийняв рішення про утворення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Про це на брифінгу в Будинку Уряду 17 квітня повідомив радник Прем’єр-міністра України Данило Лубківський.

«Відтепер це – постійно діючий колегіальний орган, уповноважений Законом України «Про вищу освіту» на реалізацію державної політики у сфері забезпечення якості вищої освіти», - зазначив Данило Лубківський.

За його словами, Агентство формує вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти, розробляє положення про акредитацію освітніх програм, проводить ліцензійну експертизу, готує експертний висновок щодо можливості видачі ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти, формує експертні галузеві ради, формує і подає МОН перелік спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, приймає рішення про акредитацію чи відмову в акредитації відповідної освітньої програми.

Крім того, на своєму засіданні 15 квітня Уряд вніс зміни до Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти.

«Безоплатний і вільний доступ до інформації, що міститься у цій Єдиній базі, здійснюється через офіційний веб-сайт Міністерства освіти та науки України», - зазначив радник Прем’єр-міністра.