18.04.2015

Понад 90 відсотків громадян уже отримали у свої поштові скриньки пакет документів для оформлення житлових субсидій. Про це під час селекторної наради у Кабінеті Міністрів повідомив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін.

За його словами, це бланки відповідної заяви та декларації про доходи, роз’яснення щодо порядку їхнього заповнення, а також інформація про адресу місцевого управління соціального захисту і номер регіональної гарячої лінії, до якої можна звертатися із запитаннями.

Заступник Міністра також повідомив, що людина має змогу звернутися по субсидію протягом трьох місяців із моменту підвищення тарифів на послуги ЖКГ, але призначать їй субсидію саме з 1 квітня, тобто з дня, з якого зростають тарифи. «Тобто можна звернутися по субсидію навіть до кінця червня, щоб отримати її з квітня», - повідомив Віталій Мущинін.

Крім того, Віталій Мущинін уточнив: до травня ц.р. діє існуючий порядок оформлення субсидій на 6 місяців. По закінченні цього терміну субсидії автоматично переоформлюватимуться на рік тим громадянам, які мають право на їх отримання. А от заявникам, які звернуться після 1 травня, субсидії оформлюватимуть відразу на календарний рік.

У ході селекторної наради заступник Міністра звернувся до керівників обласних державних адміністрацій з проханням «у режимі підвищеної напруги» провести моніторинг готовності працівників управлінь соціального захисту до роботи за новими правилами оформлення житлових субсидій. Також необхідно перевірити готовність до обміну інформацією між підрозділами соціального захисту та фіскальної служби.