18.04.2015

Поширення інформації про Україну у світі, промоція нашого культурного образу – одне з найактуальніших поточних завдань Уряду. Цьому питанню на засіданні Національної ради реформ, яка відбулася 16 квітня, приділялася особлива увага. Про це повідомив радник Глави Уряду України Данило Лубківський на брифінгу в Будинку Уряду.

Він наголосив, що Уряд та Прем’єр-міністр віддають належне роботі багатьох колег з Міністерства закордонних справ, Міністерства культури, Міністерства інформаційної політики, які сьогодні виконують великий обсяг роботи для поширення інформації про Україну у світі. «Але безперечно, що лідерство у цій роботі сьогодні за громадськими активістами», - наголосив Данило Лубківський.

Він зазначив, що зараз в Україні «якісно нова ситуація, коли стандарт ефективності роботи для державної служби, яка значною мірою залишилася ще радянською, показують волонтерські громадські сили».

За словами радника, Прем’єр-міністр підтримує ідеї та ініціативи  громадських активістів: «Фактично для нас це є локомотивом, двигуном, щоб розповісти про Україну, відкрити Україну світові».

При цьому Данило Лубківський наголосив на важливості «десовєтизації» і «дебюрократизації» поширення інформації про Україну в світі. «Коли ми говоримо про десовєтизацію, то йдеться про звільнення від совєтських, пострадянських, російських шаблонів та стереотипів мислення. Це ж стосується і дебюрократизації цього процесу. Бо той вал документів, різноманітних параграфів є абсолютно непотрібним для популяризації України в світі. І наші громадські сили це дуже переконливо доводять», - наголосив радник.

«На думку Прем’єр-міністра, саме сучасний образ України може стати двигуном її відкриття перед світом. Сучасний образ – це ставка на нове покоління, це акцент на сучасному мистецтві, на цікавому і несподіваному образі України, який приверне увагу до України і до нашої культури. І безперечно цей сучасний образ допоможе ознайомити світ і з класикою нашої культури», - підкреслив Данило Лубківський.

У цій роботі, наголосив він, не варто розпорошувати сили на перший погляд гучні, але часто не підйомні проекти, а зосередити всю активність на поєднанні державного апарату і громадських активістів.

«Нам, безперечно, потрібен діалог з інтелектуальним світом», - зазначив Данило Лубківський. Для цього треба створювати майданчики для обміну думками на кшталт різноманітних конференцій за участю філософів, інтелектуалів, представників  світової думки. «Такі конференції у стократ важливіші, ніж будь-які протокольні заходи, ніж традиційні совєцькі елементи, які звикли використовувати наші державні службовці», - підкреслив радник Глави Уряду.

Крім того, у протидії російській пропаганді Україні не можна користуватися методами нашого північного сусіда. Данило Лубківський переконаний, що для досягнення позитивних результатів у популяризації України в світі потрібно об’єднувати наші можливості з нашими партнерами: «Така робота ведеться. Особливо великий інтерес до цього мають наші балтійські партнери, така робота ведеться і з нашими польськими партнерами, з усім європейським простором. І на противагу твердолобому імперському підході, який ми бачимо зі сторони Росії, ми можемо протиставити спокійний, розумний погляд на себе, на життя і на ті пріоритети, яких ми хочемо дотримуватися – без ненависті, без зла, без російських шаблонів, говорячи правду», - підсумував радник Прем’єр-міністра.

Разом з цим Данило Лубківський наголосив, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликає Міністерство культури, Міністерство закордонних справ, Міністерство інформаційної політики активізувати роботу над концепціями популяризації України в світи і інформаційної безпеки України.