19.04.2015

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелік у рамках гарячої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 17 квітня провів брифінг.

Під час брифінгу О. Светелік розповів про формування оновленого балансу електроенергії та підготовку до опалювального періоду 2015-2016 років. Зокрема, поінформував, що для збалансованої роботи енергосистеми України заплановано використати 28 млн. тонн вугілля, а також накопичити на складах 2,5 - 3 млн. тонн. «Баланс ми будемо уточнювати щомісяця з урахуванням ситуації на ринку»,- зазначив він та додав, що ми розраховуємо на вітчизняне вугілля.

Також О. Светелік наголосив, що планується максимально завантажити енергоблоки ТЕС, що працюють на газовому вугіллі, якого є надлишок, при мінімальному завантаженні енергоблоків, які працюють на антрациті. Щодо вартості вугілля О. Светелік повідомив, що ціна однієї тонни вугілля коливається від 1000 до 1500 гривень, і зараз підприємства, які здійснюють постачання вугілля, працюють над визначенням реальної собівартості вугільної продукції. Крім того, НКРЕКП надано відповідні пропозиції Уряду для розгляду та прийняття рішення.

Заступник Міністра підкреслив важливість завчасної підготовки до осінньо-зимового періоду, зокрема – ремонту енергоблоків ТЕС та АЕС. Щодо надходження вугілля на станції О. Светелік повідомив, що неритмічність поставок пов’язана з ситуацією в зоні АТО та відновленням залізничних колій. Крім того, О. Светелік зазначив, що Міністерство здійснює роботу щодо побудови нових ліній електропередачі, зокрема ПЛ Рівненська АЕС – підстанція Київська, оскільки АЕС готові видати потужність, а через низьку пропускну спроможність повітряних ліній електроенергію не можна передати до споживачів.

У ході брифінгу О. Светелік прокоментував питання щодо синхронізації енергосистеми України з об’єднаною енергосистемою країн ЄС. «Ми здійснюємо адаптацію нашої енергосистеми до вимог ЄС, працюємо над імплементацією вимог Третього енергопакету. Ми зробимо нашу енергосистему потужною, збалансованою, після чого будемо вирішувати питання синхронізації», - зазначив Олександр Светелік.