20.04.2015

На сьогодні Уряд уже схвалив 119 планів імплементації щодо впровадження у національне законодавство 167 актів права ЄС. Усього в рамках Угоди про асоціацію необхідно імплементувати понад 350 актів, у т.ч. 180 протягом 2014-2017 років.

Про це повідомив радник Прем’єр-міністра України Данило Лубківський на брифінгу в Будинку Уряду, інформуючи про результати засідання Кабінету Міністрів 15 квітня.

За його інформацією, на останньому засіданні Уряд, зокрема, прийняв розпорядження про схвалення розроблених Міністерством екології та природних ресурсів планів імплементації деяких актів законодавства ЄС.

Також Кабінет Міністрів схвалив плани імплементації актів законодавства ЄС у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

Йдеться про Директиву 2013/34/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС про річну фінансову звітність, консолідовану фінансову звітність та пов’язану звітність певних типів підприємств, а також Директиву 2006/43/ЄС Європейського парламенту та Ради про обов’язковий аудит річної звітності та консолідованої звітності.

«Це сприятиме встановленню спрощених вимог до фінансової звітності і зменшенню регуляторного контролю для малих підприємств. Але будуть посилені вимоги щодо розкриття інформації для великих підприємств та суспільно-значимих компаній, таких як банки, підприємства, що здійснюють страхову діяльність, тощо», - повідомив Данило Лубківський.

За його словами, плани імплементації описують актуальний стан справ у перелічених сферах та визначають діяльність міністерств і відомств з розробки нормативних актів та конкретних заходів для якісної та своєчасної імплементації директив Європейського Союзу.

«Схвалення планів імплементації впровадження у національне законодавство актів права ЄС відбувається досить хорошими темпами. Важливо зазначити, що плани імплементації не приймаються просто для того, аби просто залишитися купою паперу, а для того, щоб втілитися в життя», - наголосив радник Прем’єр-міністра. Він також додав, що Уряд має намір здійснити огляд цих планів та про результати поінформувати громадськість.