21.04.2015

Українські школярки завоювали три золоті та одну срібну медаль на Європейській математичній олімпіаді для дівчат EGMO (European Girls’ Mathematical Olympiad), що відбувалася у Мінську (Республіка Білорусь) 14-20 квітня 2015 року.

За результатами змагань команда України зайняла перше місце.

Українські учениці Альохіна Анастасія, Хотяїнцева Наталія, Дубова Софія вибороли золоті медалі, а Сіліна Ольга здобула «срібло». До складу української делегації увійшли керівники та тренери учасників математичних змагань - викладачі та випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Богдан Рубльов, Андрій Анікушин та Юлія Кравченко.

У цьому році в олімпіаді взяли участь 109 учасників із тридцяти команд країн світу, у тому числі команди США, Індії, Японії, Італійської Республіки, Французької Республіки, Великобританії, Республіки Польща.  Друге командне місце після української збірної посіла команда США, а третє – команда Республіки Сербія.

Слід зазначити, у січні 2015 року на Жаутиківській олімпіаді в Казахстані українські школярі здобули 8 медалей, а українська команда зайняла друге місце.

Виступ і поїздку українських учнів на міжнародні математичні змагання підтримав Міжнародний благодійний фонд «Україно! Я за тебе!» у рамках проекту «Україна – країна талановитих дітей».