21.04.2015

20 квітня Генеральний штаб Збройних Сил України відвідала військова делегація Збройних сил Литовської Республіки. Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Віктор Муженко та Головнокомандувач Збройних сил Литовської Республіки генерал-майор Йонас Вітаутас Жукас під час зустрічі обговорили питання двостороннього співробітництва у військовій сфері. Зокрема, йшлося про узгодження позицій та пошук шляхів підтримки України напередодні проведення засідань Військового комітету ЄС з Україною та Військового комітету Україна-НАТО на рівні начальників Генеральних штабів, а також створення спільного підрозділу ЛитПолУкрбриг. Генерал-полковник Віктор Муженко висловив слова вдячності уряду та народу Литви за підтримку України у боротьбі з агресором.

«За час бойових дій на Сході держави ми здобули неоціненний досвід протистояння цій агресії і готові поділитися ним з партнерами», – зазначив генерал-полковник Віктор Муженко. Він також поінформував гостей про обстановку у зоні проведення АТО.

У ході офіційних переговорів української та литовської делегацій, представники ЗС України ознайомили гостей з планами розвитку вітчизняного війська на середньострокову перспективу.

Головнокомандувач Збройних сил Литовської Республіки генерал-майор Йонас Вітаутас Жукас висловив ряд пропозицій щодо подальшого співробітництва у військовій сфері, зокрема готовність Литви і надалі допомагати Україні лікувати поранених під час бойових дій військових.