21.04.2015

Державна прикордонна служба України звертається до усіх громадян, які прямують через державний кордон, не створювати прецеденти та не намагатися у будь-якій формі, у тому числі, шляхом пропонування коштів, вплинути на прийняття правового рішення правоохоронцями. А у разі вимагання від вас хабара у жодному разі не погоджуйтеся і одразу телефонуйте на гарячу лінію «Довіра» за номером телефону (044) 527 63 63, щоб можна було б попереджувати такі ганебні випадки.

Наразі в прикордонному відомстві продовжується активна боротьба зі зловживаннями та корупційними проявами. Досить суттєво посилено роботу підрозділів внутрішньої безпеки, тому не залежно від посади та звання, у разі виявлення ознак корупційних правопорушень, особи притягуються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності в установленому законом порядку.

Так, нещодавно співробітники внутрішньої безпеки Держприкордонслужби виявили правопорушника серед персоналу Мукачівського прикордонного загону. Під час проведення стройового огляду зміни прикордонного наряду одного із пунктів пропуску загону у кишенях інспектора прикордонної служби було виявлено 235 гривень та 1400 угорських форинтів. Військовослужбовця відсторонено від виконання службових обов’язків. За даним фактом призначено службове розслідування, після якого прикордонника, скоріш за все, буде звільнено з відповідними правовими наслідками.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня у прикордонника Луцького прикордонного загону також було виявлено кошти невстановленого походження. На сьогодні даного військовослужбовця позбавлено військового звання та звільнено з лав Державної прикордонної служби України. Відомості щодо скоєння кримінального правопорушення внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Нагадаємо, що за взяття хабара як і спробу дачі, передбачена кримінальна відповідальність.