21.04.2015

Міністр соціальної політики Павло Розенко вважає, що умовами для детінізації заробітних плат є зменшення тиску на малий та середній бізнес, боротьба з корупцією в державних органах та проведення судової реформи. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Гордон».

«Ми повинні провести низку реформ щодо детінізації зарплат, що є головним ресурсом для Пенсійного фонду. Тіньовий ринок - це до 200 млрд. гривень на рік, з яких не сплачуються ні податки, ні соцвнески. Тому детінізація - ресурс номер один для наповнення бюджету Пенсійного фонду»,- сказав він.

За словами Міністра, бізнесу треба дати можливість працювати. «Питання зменшення єдиного соціального внеску (ЄСВ) тут - один із важливих моментів, але не єдиний і, повірте, не найголовніший. Для цього потрібна дерегуляція. Бізнес так затиснутий різними ліцензіями, дозволами, сертифікатами, різного роду стандартами і нормативами, що не має можливості ефективно працювати», - зауважив він.

Далі, наголошує Павло Розенко, бізнес потрібно позбавити від контролюючого і перевіряючого тиску. «Перший крок Уряду - мораторій на всі види перевірок на півроку. За цей час треба вичистити законодавчу базу. У ній сформовано механізм-монстр, який обплутує бізнес з усіх боків у вигляді перевіряючих структур», - вважає він.

Також, на переконання Павла Розенка, важливим чинником для виходу бізнесу з тіні є боротьба з корупцією в державних органах та створення умов для вільного доступу бізнесу до державних грошей (тендерів та держпрограм). Але для цього, за його словами, потрібно побудувати прозорі тендерні процедури і ввести систему електронних закупівель.

«Четвертий процес, без якого неможлива детінізація зарплат, - судова реформа. Саме суди сьогодні є основним інструментом рейдерського захоплення бізнесу. Інвестиції, які бізнесмен бажає вкласти в економіку, повинні бути захищені», - наголосив Міністр.