22.04.2015

Під час зустрічі з Головою Представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Лілією Чернявською Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував  пріоритети сфери енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні, а також успішні результати роботи Агентства в цих напрямках за останні 7 місяців.

"Агентство розробляє та впроваджує цілу низку нормативно-правових актів, які передбачають створення сприятливих умов для роботи інвесторів в сфері енергоефективності, – наголосив Голова. – Зважаючи на реалії сьогодення та газову кризу в країні, наразі енергоефективність – найперспективніший  напрямок для роботи інвесторів та залучення кредитних коштів міжнародних фінансових установ".

"ЄІБ завжди готовий розглядати нові проекти та започатковувати нові кредитні лінії. Для нас головне – пріоритетні для України сфери, які потребують фінансування. Одна з них – це енергоефективність", - підкреслила Лілія Чернявська та зауважила, що на етапі відбору проектів особлива увагу приділяється доцільності реалізації проекту.

Голова Представництва ЄІБ в Україні Лілія Чернявська зазначила, що ЄІБ має чималий досвід фінансування проектів в таких напрямках: водо- та теплопостачання, вуличне освітлення, енергоефективність муніципальних будівель. Зокрема, ініціюється програма, спрямована на модернізацію муніципальної інфраструктури в Україні.

У ході зустрічі учасники також розглянули можливість залучення Європейського інвестиційного банку до створення та функціонування Фонду енергоефективності.

Наприкінці заходу сторони досягли домовленостей щодо необхідності опрацювання можливих шляхів і пріоритетних напрямків співпраці, у тому числі із залученням державних банків України.

Довідково

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — державна фінансово-кредитна установа Європейського Союзу для фінансування розвитку європейських регіонів у формі довготермінових кредитів. Штаб-квартира розташована в місті Люксембург. Сфери використання кредитів — передусім енергетика, транспорт і телекомунікації.