22.04.2015

Форум «Незалежна теплоенергетика» є одним із дієвих механізмів широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії та діловою платформою обміну досвідом у сфері енергоефективності. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на відкритті Другої національної виставки-форуму «Незалежна теплоенергетика», яке відбулося 21 квітня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

«Держенергоефективності відчуває ту відповідальність, яка сьогодні лежить на плечах, як Держави і Агентства, так і всіх нас, хто думає яким чином скоротити споживання традиційних енергетичних ресурсів, а також забезпечити їх заміщення альтернативними видами палива. Адже, сьогодні традиційних енергоресурсів не вистачає не лише в нашій країні, а й в світі», - наголосив Сергій Савчук та додав, що минулий рік був надзвичайно складний і це відчули всі.

«Починаючи з початку 2014 року, в Україні вже не виникало питання за якою ціною купуватимемо газ, а стояло питання чи буде газ взагалі. І перед Урядом, перед суспільством стали ті виклики, яких не було 23 роки. Завдяки прийнятим заходам адміністративно-стимулюючого характеру нам вдалося дещо зробити. Перш за все, зменшено ліміти споживання газу у всіх регіонах України, а також зменшено штучно завищені норми соціального споживання газу», - підкреслив Голова Агентства Сергій Савчук.

«Ми дали, так званий «стимулюючий тариф» для виробництва тепла з альтернативних видів палива. Також ми запустили пілотну програму стимулювання покупки котлів для населення, якою передбачено компенсацію тіла вартості котла в розмірі 20%. В четвертому кварталі минулого року, в розрізі України, встановлено 450 МВт котелень, які виробляють тепло з інших видів палива. Крім того, за такими категоріями споживачів, як населення, бюджетні установи, теплокомуненерго, які виробляють тепло для населення, нам вдалося скоротити споживання газу з 26 до 22,9 млрд. куб. м. Звичайно – це результат комплексного підходу у вирішенні цього питання», - повідомив Сергій Савчук.

Держенергоефективності підтримує ініціативу проведення даного заходу. Підтвердженням ефективності нашої спільної з бізнес-середовищем праці є збільшення на 40% кількості учасників сьогоднішньої виставки-форуму у порівнянні з минулим роком.

Довідково: Друга національна виставка-форум «Незалежна теплоенергетика» триватиме до 23 квітня 2015 року.