22.04.2015

Понад 34 тисячі боєприпасів вже знешкодили піротехніки ДСНС на Сході України. Про це виконуючий обов’язки Голови ДСНС повідомив у ході засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

«Починаючи з липня 2014 року наші піротехніки обстежили та очистили від боєприпасів близько 1000 об’єктів інфраструктури, 1850 га території у населених пунктах сходу, 38 га акваторій та знешкодили понад 34 тис. 500 вибухонебезпечних предметів. І найголовніше – піротехнічні підрозділи вилучили більше 580 спеціально встановлених терористами особливо небезпечних вибухових пристроїв і боєприпасів, розрахованих на завдання шкоди мирним мешканцям та дітям», - зазначив Зорян Шкіряк.

Він зауважив, що Державна служба з надзвичайних ситуацій провела ретельну підготовку до масштабної операції по гуманітарному розмінуванню великих і густонаселених територій зі складною географією та інфраструктурою. У Службі розроблено «План організації робіт з гуманітарного розмінування звільнених від терористичних угруповань територій Донецької та Луганської областей на 2015 рік», який є невід’ємною складовою комплексу заходів по очищенню звільнених територій від вибухонебезпечних предметів, що проводяться безперервно з 6 липня 2014 року.

«За попередньою оцінкою на сході України ще потребують розмінування близько 7 тис. кв. кілометрів територій, на яких знаходиться понад 75 тис. боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів. Тому наші підрозділи у тісній співпраці з вибухотехніками МВС та інженерними військами Збройних Сил України продовжують роботи з очищення територій від боєприпасів», - сказав очільник відомства.