22.04.2015

У Сумській області цього року станом на 17 квітня до бюджетів різних рівнів надійшло 2,5 млн. грн. від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення з урахуванням виплати за минулі роки.

Усього за цей період органи місцевого самоврядування реалізували 29 наділів площею 5 га вартістю 1,4 млн. гривень.

Крім того, на аукціонах було продано права оренди на 5 земельних ділянок несільськогосподарського призначення площею близько 0,3 га з річною орендною платою 32,5 тис. грн. та права оренди на 4 ділянки сільгосппризначення площею понад 14 га з річною орендною платою близько 39 тис. гривень.

Переважна частина коштів надійшла до місцевих бюджетів.

Реалізація земельних ділянок несільськогосподарського призначення залишається одним із основних резервів наповнення дохідної частини місцевих бюджетів.

Землевпорядники для своєчасного та ефективного проведення земельних торгів розробляють проекти землеустрою, проводять роботи щодо землевпорядкування та грошової оцінки земельних ділянок, виставлених на аукціони.

Інформація про виставлені на продаж земельні ділянки на усіх етапах організації та підготовки земельних торгів розміщується на веб-сайті Держгеокадастру в розділі “Земельні торги” ( http://torgy.land.gov.ua/auction ).

Наразі територіальні органи земельних ресурсів продовжують розміщувати оголошення про проведення земельних торгів у квітні 2015 року.