22.04.2015

На звільнених територіях Донецької та Луганської областей у цілодобовому режимі працюють піротехнічні підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій.  В умовах сьогодення питання гуманітарного розмінування є надзвичайно важливим, тому було б доцільним створити при ДСНС України Національний центр гуманітарного розмінування, адже це є загальноприйнятою практикою ООН.

«Це дасть змогу розширити співпрацю ДСНС з міжнародними організаціями і взаємодію всередині країни з питань гуманітарного розмінування. Створення Національного центру гуманітарного розмінування не потребує додаткового фінансування та реалізується шляхом організаційних заходів», - зазначив виконуючий обов’язки Голови

ДСНС Зорян Шкіряк у ході засідання Державної комісії з надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Крім того, очільник Служби звернув увагу на те, що актуальною проблемою є саме реалізація Плану гуманітарного розмінування Донецької та Луганської областей, який потребує додаткового фінансування. Зокрема, відкрите питання щодо забезпечення техніки пально-мастильними матеріалами та харчування особового складу під час виконання поставлених завдань на території Донбасу.