22.04.2015

Керівництво ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ) має намір відзвітувати про стан справ у компанії перед комітетом з аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради.

"Ми направили лист аграрному комітету Верховної Ради, в якому просимо запросити керівництво корпорації для доповіді про нашу роботу перед професійною аудиторією", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" в.о. голови правління ДПЗКУ Валерій Томіленко.

За його словами, керівництво компанії готове максимально оперативно реагувати на всі запити МВС, СБУ, прокуратури, Мінагрополітики.

Він уточнив, що залучення другої, товарної частини кредиту у Китаю на $1,5 млрд. буде можливо тільки після якісної роботи за першою частиною контракту.

"Крім обладнання для елеваторів, можна також імпортувати виробництва "під ключ" разом із технологіями: це хімічні заводи, виробництво добрив. Питання залучення товарної частини кредиту буде вирішено, коли ми розгребемо "корупційні завали", пов'язані з освоєнням першої частини кредиту", - додав він.

Як повідомлялося, ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3 750 000 тонн зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн. тонн зернових вантажів на рік.

Держкорпорація у 2012 році домовилася із Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд., який планувалося використовувати на закупівлю зерна для подальшого експорту за торговими угодами з КНР. Оператором з китайської сторони за даним контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС).

ДПЗКУ до кінця 2015 року має намір експортувати 3,5 млн. тонн зернових у рамках китайського контракту.