22.04.2015

20 квітня ц.р. у Люксембурзі Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС та держав-партнерів ініціативи «Східне партнерство».

Захід був присвячений підготовці до наступного саміту «Східного партнерства», що відбудеться в Ризі 21-22 травня 2015 р.

Виступаючи на пленарному засіданні, Міністр Павло Клімкін представив бачення України щодо можливих результатів Ризького саміту та подальшого розвитку ініціативи “Східне партнерство”.

Глава українського МЗС відзначив, що Україна, Грузія та Молдова, які уклали угоди про асоціацію з ЄС, постають перед спільними завданнями та викликами у контексті виконання цих угод та створення зони вільної торгівлі з ЄС.

Павло Клімкін висловився за створення окремого формату взаємодії в рамках “Східного партнерства”, який об’єднував би ці три країни та враховував нову різношвидкісну динаміку в рамках ініціативи.

Павло Клімкін закликав скористатися триваючим переглядом Європейської політики сусідства для подальшого вдосконалення інструментарію співробітництва східних партнерів з ЄС. Ключовим стратегічним питанням у цьому зв’язку, від якого залежатиме майбутній успіх “Східного партнерства”, є надання зацікавленим східним партнерам перспективи членства в ЄС за умови досягнення необхідних критеріїв.

З огляду на новий геополітичний та безпековий контекст у регіоні у зв’язку з триваючою агресією РФ проти України Павло Клімкін відзначив потребу подальшого посилення співпраці східних партнерів з ЄС у рамках Спільної політики безпеки та оборони. Він відзначив, що вагомим внеском ЄС у стабілізацію ситуації на Донбасі мало б стати започаткування місії СПБО на підтримку виконання Мінських домовленостей.

Серед можливих конкретних досягнень Ризького саміту “Східного партнерства”, які становлять особливий інтерес для України, Павло Клімкін відзначив забезпечення прогресу в лібералізації візового режиму та підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.